На Львівщині оптимізують роботу закладів охорони здоров’я

Первинну медичну допомогу населенню області надають 1309 закладів охорони здоров’я, первинну медико-санітарну допомогу в районах – 1272 заклади. Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров`я – начальник управління медичної допомоги населенню Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак, у п’ятницю, 5 лютого, під час наради в ЛОДА.

“Фельдшерську первинну медичну допомогу в районах надають 1001 ФАП, які у перспективі є резервом для створення на їхній базі сільських амбулаторій, – зазначила Ірина Микичак. – Слід відзначити, що на даний час розташування амбулаторій і ФАПів, відповідно до густоти проживання населення і у гірській місцевості, і у щільно населених приміських зонах, дозволяє повністю охопити мешканців області доступною первинною медико-санітарною допомогою”.

Щодо питання оптимізації закладів охорони здоров’я, то за її словами, у 2015 році у лікарняних закладах області скорочено 650 ліжок цілодобового перебування. А у 2016 році на Львівщині планують скоротити 1477 ліжкомісць: у районах області – 880 ліжок, а у містах обласного значення – 597 місць.

“У Європі спостерігається чітка тенденція до скорочення стаціонарних ліжок, – зазначила Ірина Микичак. – Оптимізація потрібна для ефективного функціонування мережі закладів охорони здоров’я та надання якісних медичних послуг”.

Водночас вона відзначила, що Львівська область – найпотужніший медичний центр у Західному регіоні України. В регіоні функціонують заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу не тільки мешканцям Львівщини, але й прилеглих територій. Наприклад, обласна клінічна лікарня, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, обласна лікарня відновного лікування “Говерла”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*