На Львівщині обговорюють стратегію розвитку громадянського суспільства

Представники інститутів громадянського суспільства, експертного середовища за участі Секретаріату Кабінету Міністрів України сьогодні напрацьовують пропозиції до Плану заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки у Львівській області на 2020 рік.

Зустріч відбувається на онлайн-платформі ZOOM за інноваційною методикою Civil Lab.

«Сьогодні громадські організації є невід’ємною частиною нашого суспільства та держави. Ми спільно працюємо у сферах науки, політики, розвитку лідерства, благодійності, культури і мистецтва та багатьох інших. Також в теперішній час спільними зусиллями небайдужих громадян, волонтерів та влади кожного дня ми боремося з поширенням пандемії COVID-19 та надаємо допомогу нашим лікарям. Водночас, реалізовуючи в життя різні проєкти та задуми, громадські організації сприяють залученню молоді до розвитку громадянського суспільства, неформального та діючого, який розбудовує нашу країну зсередини», – наголосив під час онлайн-зустрічі перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Щороку Львівська обласна державна адміністрація формує План заходів щодо реалізації Стратегії. Цьогоріч процес формування Плану проходитиме в інноваційному форматі, що сприятиме напрацюванню більш якісного, реалістичного, збалансованого Плану заходів, який відповідатиме принципам і напрямам Стратегії.

«Для Ради Європи подібні заходи завжди дуже важливі, і ми раді бути частинкою цього процесу. Ми давно працюємо в секторі сприяння діалогу між владою і представниками громадянського суспільства. Напрацювання ефективних механізмів діалогу між всіма сторонами має сприяти розвитку громадянського суспільства. Аналіз реалізації виконання заходів Стратегії показав нам, де є проблемні точки і на чому зосередити увагу. Досвід багатьох розвинених країн свідчить, що діалог між органами влади та громадянським суспільством зможе сприяти забезпеченню ефективної імплементації напрацьованих заходів», – акцентувала заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Одними із завдань Стратегії є налагодження ефективної взаємодії громадськості з органами державної влади, органами місцевого самоврядування на засадах партнерства та створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства. Реалізацію Стратегії здійснюватимуть для стимулювання участі активної молоді в соціально-економічному розвитку країни, створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці тощо.

«Важливі питання Національної стратегії мусять мати ефективні інструменти. Роль громадянського суспільства в контексті пандемії зараз переосмислюється. Досвід Революції Гідності важливий для сучасного розуміння ефективних механізмів реалізації Національної стратегії», – зазначила керівниця Західноукраїнського представництва МФ “Відродження” Оксана Дащаківська.

Civil Lab проводиться в межах реалізації проєкту Офісу Ради Європи в Україні «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» у партнерстві з громадською спілкою «Київська громадська платформа неурядових організацій» і департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*