На Львівщині до сторіччя створення ЗУНР встановили понад сотню інформаційних таблиць

1 листопада у майже двох десятках сільських рад та об’єднаних територіальних громадах планують урочисто відкрити інформаційні таблиці в межах проекту «Відновлені імена героїв».

Метою проекту є вшанування пам’яті до сьогодні невідомих стрільців УГА, які загинули в боях за незалежність України протягом 1918-1919 років.

«Протягом року на Львівщині реалізовувалось багато нових ідей. Зокрема, “Відновлені імена героїв” – це ті реальні люди, відомості про яких ми розшукали в архівах і місця поховання на території області. А на будівлях, де 100 років тому була проголошена Західноукраїнська Народна Респбуліка, відкриємо 28 інформаційно-меморіальних таблиць. Тож кожне містечко і кожен район долучився до відзначення цієї знаменної дати», – розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.

Окрім того, в межах відзначення сторіччя ЗУНР на Львівщині споруджують та відновлюють пам’ятники на місці поховань воїнів УГА, Січових Стрільців та інші борці за незалежність України.

Нові знаки з’являться на великих братських могилах та на окремих похованнях на цвинтарях. У програмі охорони культурної спадщини передбачили на цю мету 1 мільйон гривень.

Загалом, на Львівщині встановлено 130 меморіально-інфомаційних таблиць«Відновлені імені Героїв», 28 інформаційних таблиць присвячених подіям ЗУНР, 20 пам’ятних хрестівСічовим Стрільцям.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*