На лісових господарствах проводять превентивні заходи щодо недопущення виробничого травматизму

В межах Спільних Комплексних Заходів на 2018 рік між Головним управлінням Держпраці у Львівській області та Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, впродовж березня-квітня на підприємствах Львівського ОУЛМГ проводять позачергове навчання та перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб.

Впродовж минулого тижня таке навчання і перевірку знань було проведено у ДП «Турківське лісове господарство», ДП «Бродівське лісове господарство» та національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Під час розмови з працівниками лісогосподарських підприємств велися дискусії щодо безпеки праці, зокрема, наскільки випадковими чи закономірними і передбачуваними є випадки травматизму, адже їх не завжди можна спрогнозувати чи передбачити. Необхідно враховувати чинник ризику в профілактиці виробничого травматизму та впливу на ризик причин технічного, організаційного, соціально-економічного та виробничого характеру.

Відмічено, що визначальними причинами травматизму працівників лісогосподарських підприємств є невиконання вимог інструкцій з охорони праці самими потерпілими, невиконання посадових обов’язків, відсутність належного контролю з боку посадових осіб та неякісна підготовка працівників з питань охорони праці (недоліки під час навчання безпечним способам виконання робіт, формалізм під час проведення інструктажів з охорони праці). Вказані причини зумовлено як незадовільним знанням працівниками правил виконання технологічного процесу без порушень правил охорони праці, так і умовами та організацією праці, які сприяють цьому порушенню. Усунення цих причин травмування не потребує матеріальних витрат. І тому діяльність на підприємстві потрібно організувати так, щоб у людини не було можливості вибору між небезпечним і безпечним способом її виконання.

Запрошені фахівці з охорони праці ознайомилися з виробничою, соціально-культурною та рекреаційною діяльністю підприємств, відвідали музей знарядь праці у НПП «Сколівські Бескиди» та надали присутнім консультативно-методичну допомогу з роз’яснення вимог нормативно-правових актів з охорони та безпеки праці. Насамкінець було відмічено, що працівники підприємств Львівського ОУЛМГ з розумінням та відповідальністю підійшли до організації навчання з охорони праці, проявивши свої знання, вміння та навики у питаннях безпеки праці і лише спільна робота по здійсненню превентивних заходів щодо недопущення виробничого травматизму дасть позитивний результат.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*