На Дрогобиччині відкрили Музей-садибу провідника українського національно-визвольного руху Андрія Мельника

Сьогодні на Дрогобиччині відкрили Музей-садибу полковника, провідника українського національно-визвольного руху Андрія Мельника. Відкриття музею приурочили до 130-ї річниці від його дня народження.

«12 грудня Львівщина відзначала 130-ту річницю з дня народження полковника Андрія Мельника – одного з найавторитетніших борців за незалежність України. Найкраще вшанування його пам’яті – це така ж відданість державі і народу. Сьогоднішнє відкриття музею Андрія Мельника – це визначна подія. Бо пам’ять про нього має ширитися і жити. Я щиро вдячний меценатові Леву Грицаку, мешканцям села Воля Якубова та усім причетним, які вклали свою працю і душу, щоб ми сьогодні мали змогу дізнаватися більше про життя  Андрія Мельника, про його участь в національно-визвольному русі,  про його великий подвиг для України», – зазначив під час відкриття заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Музей-садиба облаштована у рідному селі провідника ОУН Волі Якубовій, у будинку початку ХХ  ст., в якій колись проживали родичі Андрія Мельника.

Експозиція музею розміщена у кімнатах будинку. Одна з кімнат збереглась у автентичному вигляді – з глиняною підлогою. У ній зібрані речі побутового вжитку, господарські інструменти, які використовувались сільськими майстрами в той час. Частина з них належала родичам полковника.

Інша частина оселі присвячена безпосередньо життю  Андрія Мельника та його участі в національно-визвольному русі.

Як зазаначають у департаменті з питань культури, національностей та релігій, Музей-садиба Андрія Мельника покликаний стати центром духовного, культурного життя українців, місцем виховання патріотичної української молоді, джерелом історії й культури українського народу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*