На 91 році життя померла народна артистка України Наталія Василівна Слободян

29 Слободян (фото з сайту опреи)

21 грудня на 91 році життя померла Наталія Василівна Слободян — видатна українська балерина, народна артистка України, солістка балету Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Грандіозна балерина, щиро віддана танцю і театру, залишиться у нашій пам’яті неперевершеною артисткою, що створювала неповторні образи Марусі Богуславки, Лілеї, Одетти-Оділії та інші.

Львівська обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття рідним та близьким Наталії Василівни.

Довідка:

Наталія Слободян народилася у Києві 27 лютого 1923 р. у сім”ї оперної співачки та журналіста.

Навчалась у Київському хореографічному училищі. Від 1944 року солістка Львівського театру опери та балету. Знакові роботи: Аврора у «Сплячій красуні» П. Чайковського, Нікія  у «Баядерці» Л. Мінкуса, Одетта-Оділлія у «Лебединому озері» П. Чайковського, Марія у «Бахчисарайському фонтані» Б. Асаф’єва, Кітрі у «Дон Кіхоті» Л. Мінкуса,. Маруся Богуславка у однойменному балеті А. Свєчникова, Лілея у «Лілеї» К. Данькевича, Дзвінка у «Хустці Довбуша» А. Кос-Анатольського та інші.

У 1960 р. отримала почесне звання «Народна артистка України». Від 1968 р. Наталія Василівна як педагог-репетитор передавала свій багатий досвід молодому поколінню артистів Львівського театру опери та балету.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*