“Ми разом будуємо наш успіх: успіх кожного з нас, і України в цілому”, – голова ОДА на лекції Нобелівського лауреата

30 вересня лауреат Нобелівської премії в галузі хімії, виходець із Золочева Роалд Гоффман прочитав лекцію для студентів львівських вишів. Подію, котра відбулась у Львівському національному університеті імені Івана Франка, також відвідав голова облдержадміністрації Олег Синютка.

“Дуже приємно, що людина, яка народилась на нашій землі, увібрала все найкраще, що має Україна. І сьогодні у кожного з присутніх є можливість почути легендарного вченого, який досягнув найвищих успіхів, шани і слави, – зазначив керівник області на початку лекції. –  У світі історію творять звичайні люди, а видатні митці допомагають їй рухатись з потрібною швидкістю. Найуспішніші з нас мають шанс увіковічнити своє ім’я. Саме тому ми повинні разом будувати наш успіх: успіх кожної людини зокрема, і нашої держави в цілому”.

Олег Синютка також висловив глибокі слова вдячності професору Роалду Гоффману за надану можливість для студентської молоді.

Довідка: 

Роалд Гоффман – американський учений, поет, драматург і філософ. Народився  в Золочеві (Львівська область), та в часи війни його родина переїхала спочатку до Польщі, потім до Німеччини, Австрії, а в 1949 – до США. Закінчив Колумбійський університет зі ступенем бакалавра медицини. У 1962 році отримав ступінь доктора хімії (Гарвардський університет).

У 1981 році спільно з японським ученим Фукуі Кен’іті здобув Нобелівську премією з хімії “за розробку теорії протікання хімічних реакцій”, що значно розширює можливості для планування хімічних експериментів.

Член Національної академії наук США, Американської асоціації фундаментальних наук, Міжнародної академії квантово-молекулярних досліджень, Американського фізичного товариства. Почесний доктор Королівського технологічного інституту в Швеції і Йєльського університету, а також Львівського національного університету імені Івана Франка.

Роалд Гоффман цікавиться життям своєї Батьківщини. Через фаховий журнал Chemical and Engineering News Роалд Гоффман закликав вчених Заходу підтримувати молодих вчених колишнього СРСР заради їхнього наукового майбутнього. У 2014 році був серед інтелектуалів, які підписали звернення світової академічної спільноти на підтримку українського Євромайдану.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*