Моніторинг закладів інституційного догляду та виховання дітей розглянули у межах Всеукраїнської конференції

Учора, 16 липня, відбулась ондайн-конфефренція під головуванням Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби. У її межах презентували результати щорічного моніторингу закладів інституційного догляду та виховання дітей. 

Участь у заході міністр соціальної політики Марина Лазебна, т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, директор Alinea в Україні, керівник проекту SURGe, Support to Ukraine’s Refoorms for Governance Таніа Санфорд Аммар, регіональний директор Фонду Lumos у Європі Ірина Маланчук.

“Ми маємо ламати стереотипи. Пріоритетом для нас є діти. Тож ми зобов’язані забезпечити для них доступні, комфортні, а також безпечні умови”, – зазначила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

У той же час т.в.о. міністра освіти та науки України Сергій Шкарлет, наголосив на тому, що діти не повинні зазнавати жодної дискримінації, отож процес включення осіб з особливими потребами в активне суспільне життя має починатися ще з дошкільного віку.

Моніторинг системи інтернатних закладів проводиться Уповноваженим з прав дитини в межах реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки.

Микола Кулеба привернув увагу учасників конференції до основних тенденцій, які відображають просування реформи деінституціалізації, зокрема щодо зміни мережі закладів, кількості та вікових характеристик дітей, які в них виховуються, їхнього стану здоров’я, кадрового та фінансового забезпечення закладів.

Зазначимо, що у межах конференції керівник проекту SURGe, Support to Ukraine’s Refoorms for Governance Таніа Санфорд Аммар відмітила успішну співпрацю Львівської обласної державної адміністрації з Проектом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) щодо реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області.

Дані моніторингу демонструють поступ у впровадженні Національної стратегії, а також окреслюють проблеми, на розв’язанні яких потрібно зосередитись для успішної реалізації цієї реформи. З презентацією можна ознайомитися тут. 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*