Молодь Львівщини – учасники програми особистісного та професійного розвитку «Державотворець»

13 листопада стартувала програма особистісного та професійного розвитку «Державотворець». Це онлайн навчання, спрямоване на розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадянської активності молоді України віком від 18 до 25 років.

Програма ініційована Міністерством молоді та спорту України спільно з партнерськими організаціями ще у 2018 році. Вона розпочалась як програма стажування молоді в центральних органах державної влади. Торік  «Державотворець» розвинувся у масштабну національну програму. Реалізували регіональний етап програми, у партнерстві з місцевими органами влади, та національний.

«Впевнений, кожного з учасників заходу чекає прекрасне майбутнє. Програма дає змогу молоді зрозуміти, що таке державний апарат та здобути необхідні практичні навички. Курс держави на діджиталізацію потребує цифрової грамотності та сучасних вмінь, якими переважно володіють молоді люди. Ми перебуваємо в постійному процесі реформування, трансформуємо державну службу, щоб змінити уявлення суспільства про державні інституції та заохотити молодь долучатися до змін у країні», – зазначив сьогодні під час відкриття «Державотворця» Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Цьогоріч навчання проводять у семи областях, серед яких Львівщина. Для участі охоча молодь мала заповнити відповідну аплікаційну форму, сьогодні ж учасники розпочали навчання.

Навчається молодь з використанням комунікаційної платформи Zoom.

Працюватимуть у трьох модулях: «Творимо себе та формуємо команду», метою якого є сприяння особистому, професійному та суспільному розвитку молоді, «Досліджуємо громаду» – для ознайомлення молодих людей з аспектами державотворення на місцевому рівні та «Будуємо державу» – покликаний дати розуміння механізмів роботи на органів влади, бізнесу та громадських організацій на національному рівні.

У кожному модулі є:

– загальнонаціональні лекції топ-спікерів. Серед спікерів – Павло Шеремета, Валерій Пекар, Орися Демська, Ярослав Грицак та інші. Лекції одночасно транслюватимуть для усіх учасників, а також у мережах Фейсбук та Ютуб для усіх охочих;

– робота в локальних командах з представниками місцевих органів влади, інститутів громадянського суспільства та бізнесу;

– індивідуальні завдання, які учасники виконуватимуть упродовж трьох тижнів навчання.

Тематика навчальних блоків: робота органів влади різних рівнів, громадянське суспільство, взаємодія з владою, бізнесом та інститутами громадянського суспільства, антикорупційна діяльність, національна ідентичність, особистісний розвиток, проектний менеджмент.

Триватиме програма до 30 листопада, учасники матимуть три модулі по 3 і 4 дні.

Після завершення програми проведуть презентацію проектів соціальної дії у кожній області в партнерстві з місцевими органами влади та представниками бізнесу з перспективою реалізації проектів у 2021 році.

Як розповіли у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА минулого року учасниками «Державотворця» стали 35 молодих людей з різних куточків області, цьогоріч долучилися понад два десятки. Дехто з тогорічних випускників вже сьогодні реалізовують себе в органах державної влади, місцевого самоврядування, стали тренерами з питань державної молодіжної політики.

Організатори: Міністерство молоді та спорту України, Українська академія лідерства, проект USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидій корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI).

Партнером в області є Львівська обласна державна адміністрація.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*