Міжнародний день боротьби за права інвалідів

5 травня у всьому світі відзначається заснований ООН Міжнародний день боротьби за права інвалідів. Конвенція ООН про права інвалідів, прийнята 13 грудня 2006 року, покликана дати інвалідам рівні права і можливості. Метою Дня боротьби за права інвалідів є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя інвалідів. 

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я /ВООЗ/, інвалідність – це термін, що об’єднує різні порушення, обмеження активності і можливої участі в житті суспільства.

У 1992 році інваліди з 17 країн провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права та проти дискримінації. Тепер подібні акції проводяться кожне 5 травня. Кожен рік знову визнається інвалідами понад 700 тис. осіб. При цьому, люди з обмеженими можливостями залишаються однією з найбільш слабозахищених категорій населення. Їх право на освіту, працевлаштування, доступну інфраструктуру часто не дотримується.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*