Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”

Без-названия2

5 лютого, Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Про це йдеться в наказі МОЗ України від 05.02.2018 № 177, передає прес-служба уряду.

До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробники.

Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини.

У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

Завдяки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій), список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт.

Реєстр препаратів програми “Доступні ліки”, зокрема, включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

За 2017 рік було повернуто до державного бюджету 567.6 тис.грн. виділених Турківському району по програмі «Доступні ліки».

Всього за 2017 рік виписано 10580 рецептів, з них: 7386 рецептів отоварено і проведено видачу медикаментів на суму 258724,96 грн.

Загальна сума коштів, яка була передбачена на 2017 рік на відшкодування ватрості медикаментів складало 826300 грн.

Найбільшу кількість рецептів виписано поліклінічним відділенням Турківської КЦРЛ 5507 шт. та Боринською міською лікарнею 1473 шт., амбулаторії в середньому вирисували до 500 шт.рецептів.

Як раніше заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, у бюджеті-2018 фінансування “Доступні ліки” буде збільшено.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*