Міненергетики оголошує тендер щодо потенціалу впровадження водневої енергетики на базі відновлюваних джерел енергії

Міністерство енергетики України оголосило тендер, предметом закупівлі якого є робота на тему «Дослідження потенціалу і можливостей впровадження в Україні водневої енергетики на базі відновлюваних джерел енергії». До участі у тендері запрошує управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Метою роботи є визначення технічно-досяжного потенціалу відновлюваної енергії, придатної для безвуглецевого виробництва водню.

Очікувана вартість предмета закупівлі: 950 000,00 UAH

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій:  22 жовтня 2020р. Кінцевий термін виконання роботи: 30 червня 2021р.

Деталі за посиланням. 

«Можливості водневої економіки досліджують в багатьох країнах з різним рівнем розвитку, зокрема, вивчено технології та розроблено ряд національних стратегій. Використання  «зеленого» водню в якості сировини для хімічної галузі та металургії, енергоносія в енергетиці відповідає цілям безвуглецевого розвитку, заявленим у міжнародних зобов’язаннях багатьох держав, в тому числі й України, та відповідає цілям ООН щодо сталого розвитку»,-  зазначають у департаменті.

Та пояснюють, що використання водню для довготривалого зберігання енергії, зокрема виробленої вітровими та сонячними станціями, сприяє стабілізації електроенергетичної системи України, підвищенню надійності і якості постачання енергії. Тому знання реального потенціалу, який може бути використано з максимальною ефективністю, але без шкоди для суспільства та довкілля, є актуальним завданням.

Львівщина є одним з найбільш розвинених регіонів з науково-технічним потенціалом та висококваліфікованими фахівцями, які спеціалізуються в області відновлюваної енергетики та водневих технологій, зокрема водневими технологіями займається Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН  України.

Зокрема, торік в межах XIX Міжнародного економічного форуму за ініціативи управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу обговорено перспективи розвитку водневих технологій з використанням потенціалу відновлюваної енергетики у Львівській області.

В області розвивається відновлювана енергетика, так на даний час вже експлуатується:

–       64 промислових сонячних електростанції (СЕС), загальною потужністю    336,75 МВт,

–        3 вітрових електростанції (ВЕС), загальною потужністю 33,9 МВт,

–        2 міні гідроелектростанції (МГЕС), загальною потужністю 570 кВт,

–        1 ТЕЦ на біопаливі, електричною потужністю -2,4 МВт, тепловою  потужністю – 7,5 МВт.

Частка відновлюваних джерел в загальному виробництві електроенергії у І-му півріччі 2020 року склала 20,3 % .

Довідково:

У липні цього року Європейська комісія затвердила «Водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи» (A hydrogen strategy for a climate-neutral Europe).

Очікується, що водень, вироблений електролізом із води з використанням відновлюваної електроенергії, може забезпечити сектор транспорту та промисловість беземісійною енергією та сировиною в країнах Європи. З матеріалами «Водневої стратегії ЄС» можна ознайомитись за посиланням.

Запропонований поетапний підхід передбачає, що у 2020-2024 роках у ЄС має бути встановлено щонайменш 6 ГВт електролізерів і буде вироблятися до 1 млн тон водню з відновлюваних джерел енергії. У 2025-2030 роках пропонується вийти на 40 ГВт електролізерів і виробництво до 10 млн тон чистого водню, а до 2050 року ці технології мають широко використовуватися у всіх сферах.

Також був створений «Європейський альянс чистого водню» (European Clean Hydrogen Alliance). Детальніше за посиланням.До Альянсу можуть долучитись підприємства, установи та організації в тому числі і з України також.

«ЄС покладає сподівання на Україну як одного з пріоритетних партнерів у постачанні водню до Європи. Ми працювали саме на цей результат, адже він відповідає потенціалу та європейським амбіціям України», – зазначили у МЗС України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*