Мешканцям Львівщини нагадують як захистити себе та рідних від коронавірусу

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання. Щоб уберегти себе та своїх близьких, необхідно чітко дотримуватися відповідних рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання.

Львівська ОДА нагадує про основні засоби профілактики від COVID-19, а також алгоритм дій у разі підозри на коронавірусну хворобу.

Онлайн-обстеження

Ви можете пройти онлайн-тест на уточнення наявних або вірогідних симптомів захворювання. Будьте поінформовані. Пройти онлайн-тест. 

Дії людей з симптомами

– Залишайтеся вдома.

– Подзвоніть своєму сімейному лікарю.

– Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.

– Виконуйте інструкції свого лікаря.

– У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте “швидку” за номером 103.

– У разі виникнення запитань — звертайтеся за телефонами:

Урядова гаряча лінія: 15-45
Гаряча лінія МОЗ: 0 800 505 201
Гаряча лінія ЦГЗ: 0 800 505 840

Як підготуватися до ПЛР-тесту?

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) — основний тест, який виявляє наявність вірусу на ранній стадії захворювання. Для тесту у людини беруть мазок з носа або горла. Щоб результати були достовірними, найкраще здавати ПЛР-тест вранці.

Рекомендації перед аналізом:

за 6 годин до тесту — не використовуйте спреї чи таблетки для горла;
за 3-4 години до тесту — не жуйте гумку, цукерки, не їжте, не пийте, не полоскайте горло, не чистить зуби та не куріть.

Засоби індивідуального захисту

– Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.

– Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою.

– Маску слід змінювати щочотири години.

– Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.

– Не можна використовувати маску повторно.

– Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

«Сьогодні на Львівщині немає червоних зон, проте кількість нових підтверджених випадків стабільно висока. До прикладу, лише за добу з підозрою на коронавірус було госпіталізовано понад сотню мешканців області. Відтак, закликаю мешканців Львівщини дотримуватися заходів профілактики та безпеки поза домівками, під час контакту з іншими людьми, бути пильними щодо дітей та людей похилого віку. Адже самосвідомість та особиста відповідальність є найкращим засобом захисту у боротьбі з інфекцією», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Актуальна інформація на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Більше рекомендацій для громадян на сайті Центру громадського здоров’я.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*