Мешканцям Львівщини нагадують про правила поведінки на відпочинку у лісі

На Львівщині все більше почали фіксувати випадки укусів змій. Тільки за один день 21 червня до Сколівської центральної районної лікарні в стані середнього ступеня важкості було госпіталізовано 4-х осіб, з них – одна дитина.

Всього від початку року в області через укуси змій госпіталізували 19 осіб, із них – три дитини. Найбільше випадків зафіксовано у Сколівському районі – 12 випадків, також є постраждалі від укусів змій у Мостиському районі-3, Самбірському районі -1, Городоцькому районі -1, Жидачівському районі -1 та у Перемишлянському районі -1 випадок.

Те, що гадюки почали атакувати людей, не є дивним явищем, адже люди вирушають відпочити на природу, не знаючи основних правил, які зможуть допомогти вберегтися від плазунів, а гадюки найбільш активними є саме в спеку.

Оскільки змії холоднокровні тварини, то їх температура тіла залежить від температури середовища. Тому чим вища температура середовища, тим більша їхня активність. В сонячну погоду вони активно пересуваються, мігрують, полюють, стараються погрітися на сонечку. Тому саме в таку погоду, на жаль, найчастіше трапляються укуси.

Аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинне бути високим, аби  прикривало оголені ділянки на нозі.

Варто мати із собою палицю, щоб нею у ділянках, де є густі кущі, пошарудіти та перевірити, чи немає небезпеки. Змії самі нападати не будуть, вони нападають тільки у випадку, коли відчувають для себе загрозу. Тому палкою можна їх трохи лякати, а також переконатися для себе, що там немає небезпеки.

Якщо побачили змію, то не треба в жодному разі намагатися її відкинути рукою чи ногою, а краще її просто обійти. Якщо це велика змія і немає можливості обійти, то варто налякати її палицею, або ж палицею відкинути, але в жодному разі не робити цього руками.

У випадку, якщо вкусила змія необхідно одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Після укусу змії в людини з’являється слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск.

До приїзду лікарів необхідно надати першу медичну допомогу потерпілому:

•        потрібно охолодити місце укусу і не рухатися активно, адже від жвавих рухів кровообіг збільшується і отрута швидше буде поширюватися організмом;

•        ділянку укусу потрібно зробити нерухомою;

•        при укусі змії постраждалому потрібно багато пити;

•        не варто обробляти рану додатково;

•        не потрібно припікати рану;

•        не потрібно накладати джгут;

•        не вживати алкоголь;

•        не можна висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо у найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.

Після укусу змії потерпілого якнайшвидше потрібно відвезти до лікарні, де медики зможуть надати постраждалому усю необхідну допомогу.

Запамятайте: легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки. Тому, аби не стати жертвою плазунів, потрібно дотримуватися простих правил безпеки на природі.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*