Мешканці області активно користуються перевагами відновлювальної енергетики

Станом на сьогодні понад тисяча власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції для вироблення електроенергії. Сумарна потужність цих станцій складає 22,34 МВт. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

У Львівській області також експлуатується більше тисячі малих вітрових електростанцій, сонячних електростанцій, систем теплопостачання та гарячого водопостачання приватних домогосподарств з використанням відновлюваних джерел енергії, які встановлені за власні кошти. Все частіше в системах теплопостачання використовуються теплові помпи.

«Використовуючи відновлювані джерела енергії ми запобігаємо змінам клімату, які негативно впливають на всі аспекти нашого життя – здоров’я, сільське господарство, рослинний та тваринний світ.  Екстремальні погодні умови, такі як повені і посухи, стаються частіше саме внаслідок змін клімату. Відновлювальна енергетика може забезпечити повну або часткову енергонезалежність приватних домогосподарств, підприємств агропромислового комплексу, як невеликих фермерських господарств так і великих агрокомпаній, промислові об’єкти, бізнес-центри, туристичні об’єкти та торговельно-розважальних об’єктів. Сучасними технологіями відновлювальної енергетики можна забезпечити повну потребу в тепловій енергії, гарячому водопостачанні, електроенергії  та кондиціонуванні», – розповів директор департаменту Богдан Кейван.

Власники сонячних електростанцій приватних домогосподарств використовують енергію сонця для власних потреб, а надлишок «сонячної» енергії відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.

За І півріччя 2020 року у Львівській області власниками приватних сонячних станцій сплачено до бюджетів різних рівнів (в тому числі міст, ОТГ та районів) більше 9,8 млн грн податків на доходи фізичних осіб.

Законодавством закріплено «зелений» тариф до 2030 року.

Нагадаємо, що в області діє Програма енергозбереження для населення Львівщини, в межах якої працюють механізми підтримки мешканців області, які встановлюють за власні та кредитні кошти відновлювальні джерела енергії – сонячні електричні станції, теплові помпи, геліоколектори та малі вітроенергетичні установки .

За роз’ясненнями щодо участі у програмі можна звертатись в управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації (електронна скринька: vdelviv@ukr.net).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*