Менше 10% інфікованих гепатитами знають про свою хворобу

За даними Центру громадського здоров’я, за 9 місяців на Львівщині виявлено 54 гострих випадків гепатиту В, 29 – гострих гепатитів С, 313 хронічних гепатиту С та 50 випадків хронічного гепатиту В.

Про це розповів завідувач 7-го відділення інфекційної лікарні Володимир Кальчук

В Україні інфіковані є майже  1млн 300 тисяч гепатитом В, 87 тисяч гепатитом С. Смертність від гепатитів перевищує смертність від туберкульозу та СНІДу.

«Кожного року помирають від гепатитів та викликаних ними онкологічних ускладнень 1 млн 400 тисяч людей.  Тому ми не повинні забувати про інші інфекційні захворювання, навіть на тлі пандемії ковіду. За статистикою про своє захворювання знає 6 – 9% інфікованих. Медикаменти для лікування є», – наголосив Володимир Кальчук.

На початку року в Україні було виділено 29 тисяч комплектів на лікування гепатиту С. Область отримала в достатній кількості такі комплекти. При виявленні інфікування кожен мешканець області отримує адекватне лікування.

«Усі препарати, якими лікують від гепатиту, дієві. Людина має бути свідома, що треба дбати про своє здоров’я і вчасно обстежуватись, аби діагностувати захворювання на ранньому етапі.  З тих пацієнтів які ми, виявили, переважна більшість лікувалась амбулаторно», – акцентував Володимир Кальчук.

Україна приєдналась минулого року до глобальної стратегії із ліквідації гепатиту. У межах стратегії рівень виявлення гепатитів має становити 90%, 90% інфікованих повинні знати про свій статус,  також планують довести рівень виліковування до 90%.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*