Медики області взяли участь в регіональній нараді-семінарі щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків

40 терапевтів, кардіологів, неврологів з районів та міст Львівської області взяли участь у нараді-семінарі з реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, яка відбулась в Івано-Франківському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади. Участь у нараді взяли також головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Терапія», член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Василь Нетяженко.

Зазначимо, делегацію львів’ян очолювали головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги дорослому населенню ДОЗ ЛОДА Лілія Юхимів, головний кардіолог ДОЗ ЛОДА Степан Павлик.

За інформацією департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, учасники семінару обговорили проблеми артеріальної гіпертензії, гострого коронарного синдрому, ішемічного та геморагічного інсультів. Як зазначив Василь Нетяженко, сьогодні кількість хворих з інсультами складає в Україні 105 тисяч щорічно, з інфарктами – 50 тисяч. «Причиною цих захворювань є підвищений артеріальний тиск,  який слід лікувати. А лікують його 2 з 15 українців. Ось чому реалізація проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою є надзвичайно важливою», – розповів професор.

Від Львівської області з доповіддю виступила головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги дорослому населенню ДОЗ ЛОДА Лілія Юхимів. Вона повідомила, що станом на 1 січня 2013 року на території регіону зареєстровано 597 927 хворих на гіпертонічну хворобу. З початку дії пілотного проекту понад 20 тисяч осіб на Львівщині розпочали приймати препарати для лікування гіпертонічної хвороби в межах проекту. З 1 січня 2013 року лікарі виписали  56 947 рецептів, проте тільки один з трьох пацієнтів звертається з виписаним рецептом в аптеку для отримання ліків, що потребує продовження та посилення проведення роз‘яснювальної роботи серед населення. У Львівській області в реалізації проекту бере участь 266 аптек різної форми власності. Зазначимо також, що у 2013 році на реалізацію пілотного проекту на Львівщині виділено 9,5 млн. гривень.

Також, під час наради медики обговорили можливості максимального залучення хворих на гіпертонію до участі у проекті. Зокрема, серед пропозицій, внесених львів’янами були: отримання дозволу на виписування хронічно хворим, яким підібрано дозування препаратів, рецепту відразу на 2 місяці, можливість включення у проект комбінованих препаратів з діуретиками, включення у список препаратів з фіксованою комбінацією (в одній таблетці).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*