Медики області навчають бійців навичкам екстреної допомоги

Медики Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф продовжують активно допомагати військовослужбовцям щодо підготовки бійців з надання домедичної допомоги в умовах ведення бойових дій. Проводити навчання з військовими медики центру почали з квітня 2014 року.

Враховуючи, що тактична медицина відрізняється від цивільної жорсткими правилами та суворим командним підпорядкуванням, медичні працівники центру активно поглиблювали свої знання з тактичної медицини та відпрацьовували практичні навики, брали участь у заходах що стосувались роботи рятувальників в умовах військових дій та порятунку поранених у гарячих точках.

В січні поточного року дві групи військовослужбовців УСБУ у Львівській області (26 осіб), які готувались до служби у зоні військового конфлікту, пройшли практичні навчання на базі навчально-тренувального відділу Львівського центру медицини катастроф.

Вони відпрацювали навики надання домедичної допомоги, використовуючи засоби індивідуальної медичної аптечки, укомплектованої за стандартами НАТО. Ще один практичний тренінг спеціалісти Львівського обласного центру медицини катастроф провели безпосередньо у антитерористичному центрі на базі СБУ.

Проводились навчання і в польових  умовах, тобто у місцях проведення основних військових навчань – Золочівському та Яворівському полігонах. Під час відтворення «симуляційних» завдань, що наближені до бойових, відпрацьовувались поетапні напрямки надання домедичної допомоги, зокрема, в умовах обстрілу, правила транспортування (переміщення) пораненого та надання домедичної допомоги у зоні укриття.

При проведенні підготовки використовувались манекени та муляжі навчально-тренувального відділу, за допомогою яких можна було імітувати рани, травми, опіки, травматичну ампутацію кінцівки та інші пошкодження. Військові вчилися реально користуватися засобами, які повинні бути у «тривожній» аптечці кожного військовослужбовця (джгутами різних модифікацій, кровоспинними препаратами, бинтами, оклюзійними пов’язками та іншим).

Крім цього, медики навчали військових використовувати підручні наявні засоби для надання домедичної допомоги та евакуації поранених чи постраждалих. Загальна кількість військових, які пройшли практичні тренінги з домедичної допомоги  складає в середньому  210 осіб. Під час  практичних занять, коли відтворюються бойові дії, надавати медичну допомогу тренувалися як рядові військові, так і військові медики.

В команді Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги, що проводить підготовку військових з домедичної допомоги, кваліфіковані лікарі та фахівці (фельдшери) за спеціальністю «Медицина невідкладних станів», що мають практичний досвід роботи за спеціальністю (є колишні військові медики). Участь медичних бригад у сумісних з рятувальними службами заходах щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відіграла важливу роль та дала колосальний досвід медикам щодо порятунку людей у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, в тому числі і при бойових діях.

Навчання тактичній медицині в умовах сьогодення є реальною необхідністю. Останні події вкотре доводять, що навиками поведінки в екстремальних умовах – у надзвичайних, екстрених ситуаціях, при введенні військового стану та при масових заходах,  повинні володіти всі громадяни України. Цьому необхідно навчатись не тільки учасникам військових дій, а й цивільним організаціям, установам, освітнім, медичним закладам.

Спеціалісти Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф готові допомагати у такій підготовці і в подальшому, адже отримують під час таких заходів вагомий практичний досвід.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*