Медичні відходи несуть небезпеку,- департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА

30953-1uДепартамент екології та природних ресурсів ЛОДА повідомляє, що на території Львівської області знаходиться 100 закладів охорони здоров’я (не враховуючи приватних закладів, ветеринарних клінік, аптекарських закладів та науково-дослідних установ в галузі охорони здоров’я), з яких менш ніж половина подала до Департаменту дозвільні документи щодо поводження з відходами.

Медичні відходи є чинниками прямого і опосередкованого ризику забруднення навколишнього природного середовища, виникнення інфекційних та неінфекційних захворювань населення, тому ці відходи зараховані до небезпечних. Спостерігається багато випадків, коли небезпечні медичні відходи не передаються на утилізацію, а змішуються з твердими побутовими відходами та потрапляють на полігони й несанкціоновані сміттєзвалища. Це може привести до ризику поширення туберкульозу, зараження дорослих і дітей вірусами гепатиту В і С, мікроорганізмами різних хвороб, іншими вірусними інфекціями та зараження природного середовища.

Відповідно до Закону України «Про відходи», забороняється передача чи  продаж  медичних  відходів  громадянам, підприємствам, установам та організаціям, якщо вони не забезпечують утилізації чи видалення цих відходів екологічно безпечним способом та не одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

З метою обмеження та запобігання негативному впливу медичних відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини Департамент звертає увагу керівників медичних закладів на необхідності забезпечення належного виконання зазначених положень законодавства.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*