Медпрацівникам первинної ланки роз’яснили питання обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я

15 травня в актовій залі департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА відбувся тренінг «Питання обігу наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я» для медичних працівників первинного рівня надання медичної допомоги.

До участі у семінарі запросили керівників закладів охорони здоров’я, заступників з лікувальної роботи та медсестринства, лікарів загальної практики-сімейної медицини, медичних сестер, фармацевтів.

Від імені департаменту учасників тренінгу привітала в.о. начальника відділу надання допомоги дорослому населенню Оксана Парфенюк:

«Забезпечення адекватного знеболення є дуже важливим аспектом надання якісної медичної допомоги. Пацієнтів, що потребують застосування наркотичних препаратів, доволі багато, і лікарі повинні фахово їх призначати, щоб такі хворі не страждали від хронічного больового синдрому».

Олександра Брацюнь, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО  імені П.Л.Шупика, розповіла, що проведений аналіз стану надання паліативної допомоги та доступу до знеболення у різних областях виявив ряд проблемних питань та показав необхідність навчання фахівців первинної ланки правил призначення наркотичних препаратів.

На принципах лікування хронічного больового синдрому зупинилася асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика, лікар паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні № 2 Зоя Максимова. Розглядаючи багато випадків з власної клінічної практики, вона навела приклади правильних та неправильних схем призначення знеболюючої терапії паліативним пацієнтам. Зоя Максимова нагадала присутнім методику визначення ступеню та типу больового синдрому, способи застосування та дозування морфіну. Вона також зазначила, що призначення опіоїдних анальгетиків можуть потребувати не лише пацієнти з онкологічними захворюваннями, а й, наприклад, хворі на СНІД, особи після ДТП та пацієнти з важкою неонкологічною патологією у випадках, якщо ненаркотичні засоби не знімають болю.

Асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. Богомольця Наталія Дяцюк зосередилася на ролі мережі аптечних закладів у забезпеченні пацієнтів адекватним знеболенням. Вона детально пояснила правила виписування рецептів на наркотичні лікарські засоби: «Будь-який лікар має право призначати і виписувати опіоїдні анальгетики, якщо у пацієнта є відповідні покази. Для виписування таких рецептів заклад охорони здоров’я не повинен мати жодної спеціальної ліцензії».

Питання нормативно-правової бази щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері висвітлила Олена Коваль, підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження».

Тренінг відбувався у формі активної дискусії, в ході доповідей учасники мали змогу задавати питання, а організатори, зі свого боку, підготувати для присутніх опитування, результати якого також були спільно обговорені.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*