Маркіян Мальський зустрівся з головою Львівського регіонального офісу СММ ОБСЄ Георгіосом Каллінісом

Сьогодні, 16 жовтня, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся із головою Львівського регіонального офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Георгіосом Каллінісом.

У межах зустрічі очільник області відзначив роль ОБСЄ у врегулюванні конфлікту на сході України, а також охарактеризував суспільно-політичну ситуацію в регіоні як стабільну та прогнозовану.

«При адміністрації діє Громадська рада, при якій створено постійні комісії, що співпрацюють із профільними підрозділами облдержадміністрації, та Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, до якої входять представники органів влади та громадськості. Також функціонує Центр допомоги учасникам АТО, що системно працює над вирішенням проблем щодо реабілітації та соціалізації ветеранів АТО, надає допомогу сім’ям загиблих», – зазначив Маркіян Мальський.

Очільник Львівщини наголосив на важливості комунікації з громадськістю та залучення суспільства у політичні процеси.

«Важливо проводити зустрічі з громадськістю та влаштовувати дебати з метою обговорення ситуації, адже люди повинні розуміти, що відбувається в країні та чим вмотивоване прийняття тих чи інших рішень. Так, нещодавно Львівщину відвідав Міністр оборони України Андрій Загороднюк, з яким представники області мали нагоду обговорити ситуацію в країні та регіоні зокрема», – наголосив Маркіян Мальський.

Маркіян Мальський також відзначив сприяння в наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам.

«Зазначені громадяни користуються правами та можливостями державної соціальної підтримки, медичного обслуговування та працевлаштування на загальних підставах в межах нормативно-правових норм», – підкреслив голова облдержадміністрації.

У відповідь Георгіос Каллініс розповів про діяльність офісу в регіонах, які курує.

«Основні наші завдання – неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, зокрема в регіонах, в яких проводимо діяльність, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Найголовніше в моїй місії – безпека в регіоні. Також проводимо моніторинг дотримання прав людини, впроваджуємо проєкти та програми, які покликані сприяти стабілізації ситуації в регіонах», – зазначив Георгіос Каллініс.

Відтак, сторони обговорили потребу у створенні штатного підрозділу (сектору) з питань інтеграції внутрішньо переміщених осіб в обласних державних адміністраціях, а також залучення представників міжнародних донорських організацій для вирішення проблемних питань, зокрема, для створення інфраструктури щодо компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб.

Зазначимо, спостерігачі СММ в Україні покликані сприяти зменшенню напруження, становленню миру, стабільності та безпеки. З метою сприяння діалогу на місцях місія взаємодіє з органами влади усіх рівнів, а також з громадянським суспільством, етнічними й релігійними групами та місцевими громадами. Місія збирає інформацію та звітує про ситуацію з безпекою, встановлює і повідомляє факти щодо конкретних інцидентів, включно з тими, що стосуються заявлених порушень основоположних принципів ОБСЄ.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*