Малий та середній бізнес під час карантину отримує підтримку з державного та обласного бюджетів

Захворюваність на коронавірус в області набирає обертів. Лише за попередню добу у майже семи сотень мешканців підтвердили захворювання. Кількість викликів швидкої медичної допомоги сягає сотні і більше щодня. Ситуація напружена, – зазначають медики і додають – про жодні послаблення карантину мова йти не може. Обмежувальні заходи, в свою чергу, негативно впливають на роботу частини бізнесу.

Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, розуміючи всю складність ситуації, зараз є цілий комплекс програм з обласного та державного бюджетів, якими може скористатись і вже тривалий час користується малий та середній бізнес Львівщини.

Однією із таких є державна програма доступних кредитів 5-7-9%. Це урядова антикризова фінансова підтримка підприємців, яка передбачає можливість отримання ними кредитів на інвестиційні цілі, фінансування оборотного капіталу суб’єкта підприємництва та рефінансування заборгованості суб’єкта підприємництва за кредитом.

Програма має три складові. Перша – це компенсація відсотків. Тут новостворені та вже діючі малі та мікропідприємства можуть отримати інвестиційний кредит та кредит на поповнення обігових коштів для реалізації власного інвестиційного проекту під ставку 5-7-9 % річних.

Другий компонент – кредитні гарантії. Їх надають за кредитами малим підприємствам, які не володіють достатнім розміром майна для передачі його в забезпечення за кредитом або характеризуються підвищеними кредитними ризиками, наприклад, як новостворені підприємства.

Третій – антикризовий компонент. Малі підприємства можуть отримати 5-річні кредити на інвестиційні проекти з виробництва ліків, медичних виробів та обладнання і 2-річні кредити на поповнення обігових коштів для покриття витрат на оплату праці, орендні та комунальні платежі на суму до 3 мільйонів гривень з компенсацією відсотків до рівня 3% річних.

Антикризова програма також дає можливість рефінансувати існуючий кредит із компенсацією від держави повної суми відсотків (до рівня 0% річних для позичальника) до 31 березня 2021 року.

Підприємці Львівщини активно користуються можливостями Програми. За кількістю виданих кредитів область входить у трійку лідерів по Україні. Так, станом на кінець жовтня, за увесь час дії Програми, в області 7 банків-учасників видали вже 392 кредити на суму понад 757 млн грн. Нагадаємо, що учасниками програми є такі банки: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК».

«Починаючи із квітня цього року було внесено низку законодавчих змін до Програми доступних кредитів 5-7-9 %. Зокрема, це пом’якшення вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу. Також було знято обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту. Все це дозволило значно здешевити, а головне зробити доступнішим кредитний ресурс для українського бізнесу»,- пояснив Андрій Годик.

Активно підприємці Львівщини, а це власники малого і середнього бізнесу, які мають найманих працівників, користуються і Програмою по частковому безробіттю. Це також державна підтримка, яка реалізується в області Львівським обласним центром зайнятості.

На сьогодні Львівщина посідає перше місце в Україні із її реалізації. Зокрема, станом на початок листопада до базових центрів зайнятості та філій Львівського ОЦЗ роботодавці подали 19163 пакети документів для розгляду та прийняття рішення щодо виплати допомоги з часткового безробіття на період карантину.

Таким чином, на Львівщині державні преференції у вигляді допомоги по частковому безробіттю вже призначили близько 19 тисячам роботодавців та фізичним особам-підприємцям, які здійснюють свою діяльність одноосібно, з них ФОПи-одноосібники – майже 14 тисяч.

Загалом компенсаційні кошти для допомоги з часткового безробіття вже призначені 38717 особам, з них 24787 найманим працівникам, які зайняті у таких сферах економіки як санаторно-курортне лікування, туризм і готельна справа, роздрібна торгівля, охорона здоров’я, будівництво, автотранспортні перевезення, виробництво електричного та електронного устаткування для автотранспортних засобів, побутові послуги, тощо.

«Ми добре розуміємо, що бізнесу в умовах карантину дуже складно. І програми підтримки, як державної, так і на рівні області, покликані допомогти малим та середнім підприємцям пережити цей час з мінімальними втратами та зберегти робочі місця. На жаль, на сьогодні, карантинні заходи – найбільш дієвий інструмент для розірвання ланцюгу захворювання та збереження життя людей. Чимало європейських країн одна за одною оголошують про запровадження жорсткого локдауну. Сьогодні ж держава працює над тим, щоб обрати таку модель карантинних заходів, яка не допустить перевантаження медичної системи та водночас дозволить забезпечити функціонування економіки»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Зокрема, Урядом заплановано розширити програми державної підтримки. Це програма з часткового безробіття, виплати на дітей для родин підприємців, що діяли навесні цього року. Також спільно з  Торгово-промисловою палатою напрацьовують механізм реалізації форс-мажорних обставин у зв’язку з карантином вихідного дня.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*