Максим Козицький зустрівся із представниками кримськотатарської громади, які мешкають на Львівщині

Про життя кримських татар в області в умовах карантину, потреби та проблеми, напрямки співпраці сьогодні, 18 травня, голова Львівської ОДА Максим Козицький поспілкувався із представниками кримськотатарської громади.

«6 років ми проживаємо тут, як переселенці. Проживаємо компактно – це  Львів і Дрогобич. Із  різних причин ми тут. У нас тут вже народилась понад сотня дітей, деякі взагалі не бачили своєї Батьківщини і для них Крим це вже розповіді батьків, історії та легенди. І це боляче. Наша мета та бажання це повернутися в Крим, до свого дому, до своїх батьків, землі. »,-  зазначив  керівник Культурного центру кримських татар у Львові Ернест Абкелямов.

В межах зустрічі спілкувались про студентське життя молоді із числа кримських татар, майбутню співпрацю із Львівським обласним молодіжним центром, підтримку проектів громади Львівською ОДА, розвиток та життя кримських татар.

«З громадою кримських татар ми працюємо давно, обговорюємо проблемні питання і спільно намагаємось їх вирішити. Підтримуємо пам’ятні заходи з історії кримськотатарського народу. Одним із важливих проблемних питань є створення для громади тут таких умов, щоб вона могла вже сьогодні виховувати тут своє інтелігенцію, людей, які після звільнення Криму, вже там будуть будувати та розвивати суспільство», – зазначила начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Леся Корнат.

«Сьогодні дуже важливим є виховання молоді, покоління, яке  будує і будуватиме державу в майбутньому. На Львівщині працює Львівський обласний молодіжний центр, де молодь не лише навчається, але й комунікує між собою, обмінюється досвідом, спільно пізнає красу свого краю. Відтак, співпраця молоді Львівщини та молоді Криму дозволить тісніше пізнати особливості культури один одного та обмінятися важливими напрацюваннями. Отримані навички дозволять молоді кримськотатарської громади надалі, після повернення на рідну землю, очолити різні галузі та напрямки роботи», – розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

Серед озвучених проблемних питань кримськотатарської громади – виділення приміщення для культурного центру, що забезпечуватиме, як релігійні, так і культурні потреби, навчання молоді, виділення ділянки для поховань, місце для вшанування пам’ятних дат, зокрема трагедії депортації кримських татар.

«Ми зі своєї сторони, як область, і як країна загалом, допомагаємо і будемо допомагати всім чим можливо для того, щоб кримськотатарський народ повернувся на свою історичну землю. Я радію, що кримськотатарська громада на Львівщині дуже відкрита і ми, зі свого боку, готові до діалогів та співпраці», –  зазначив Максим Козицький.

Нагадаємо, що сьогодні, минають 76-ті роковини депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. Того дня до Середньої Азії з півострова був відправлений перший ешелон з корінним народом Кримського півострова. Близько 200 тисяч людей за брехливими звинуваченнями стали вигнанцями з рідної землі.

З цієї нагоди кримськотатарська спільнота Львівщини організувала «Автопробіг пам’яті» за жертвами депортації. Завершився автопробіг біля будівлі Львівської ОДА, де о 12:00 год учасники долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання за жертвами депортації кримськотатарського народу. Разом з присутніми вшанував пам’ять жертв трагедії депортації кримських татар Максим Козицький.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*