Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася у цей день, 26 квітня, 34 роки тому.

Голова облдержадміністрації поклав квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що на вулиці Морозній у місті Львові.

«О 1:23 год. 26 квітня 1986 року на четвертому блоці Чорнобильської АЕС відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор. За екологічними наслідками аварія стала найбільшою в історії ядерної енергетики планетарною катастрофою. Для розуміння масштабів, витік радіації внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС часто прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму.

Евакуація населення з території радіаційного забруднення стала початком великої соціальної проблеми. Першими пережили її мешканці Прип’яті – було вивезено 49 360 осіб. У місті залишилось тільки 5 тис. осіб, залучених до проведення ліквідаційних робіт.

Із нестихаючим болем у серцях згадуємо тих, хто поклав свої життя у боротьбі за майбутнє країни та світу. Висловлюю глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і шануємо тих, хто був евакуйований та відселений з забруднених територій, втратив здоров‘я і потребує особливої уваги від держави і суспільства», – зазначив у зверненні очільник області.

Додатково хочемо відзначити, що у 2019 році Львівською обласною організацією «Союз Чорнобиль України» у Львові за адресою: м. Львів пл. Маланюка, 6 відкрито громадський музей «Чорнобиль пам’ять Львівщини».

Після завершення карантинних заходів, запрошуємо усіх охочих відвідати кімнату-музей, у якій можна дізнатися цікаві історичні факти та безпосередньо поспілкуватися з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*