Максим Козицький разом із громадськістю вшанував пам’ять українців загиблих у Павлокомі

Сьогодні, 7 березня, делегація із Львівщини, взяла участь у заходах з нагоди 75-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща). Разом із громадськістю вшанували пам’ять загиблих українців голова Львівської ОДА Максим Козицький, а також голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«75-ть років тому на цих теренах говорили українською, співали українські пісні, люди ходили в українські церкви, розвивали українську культуру. І в одну мить це все обірвалось. Сотні українців було вивезено з їхніх домівок, ті хто залишився потерпали від переслідувань просто за те. що були українцями, розмовляли українською мовою. Українське село Павлокома було спалено тільки через те що тут були українці, через те, що не було могутньої держави України, яка б захистила своїх громадян, не було єдності між українцями, які б встали захищати один одного. Сьогодні ми тут, бо велика трагедія села Павлокоми нас болить до сих пір. Але ми не здались, ми стали сильніші, сьогодні в нас міцна держава, ми об’єднуємося проти тоталітарного режиму, який прагне зробити безлад в нашій країні та не допускаємо його і до наших сусідів. Ми єдині, і ми пам’ятаємо про кожного 366 українця який похований тут і є частинкою України. Тільки тоді коли ми будемо єдиними нас будуть поважати та з нами будуть рахуватись», – зазначив очільник області Максим Козицький.

Обласні та районні делегації взяли участь у чині панахиди на Меморіалі трагічно загиблим 366 українцям у с. Павлокома, а також поклали квіти та лампадки до Меморіалу.

Опісля відбулось скорботне віче, присутні виконали Державний Гімн України.

«Кожний з нас зобов’язаний поважати та берегти пам’ять про наш народ, нашу спільну історію. Знаємо добре, хто наш герой а хто ворог, не дозволимо розділяти українців і поляків. Ми повинні показати приклад нашої нероздільності та нашої спільної історії. Ми повинні знати свої права, та поважати права інших. Маємо бути толерантними та щирими, маємо бути людьми. Адже перегорнувши не одну страшну сторінку нашої історії, ми розуміємо, що найбільшим багатством та благом є мир. Мир між нами, нашими державами, та в наших серцях. Пам’ятаємо кожного українця та всі українські родини, які залишились та поховані тут. Не забудемо жодну могилу на українських цвинтарях. Тому що кожна українська церква, кожний український цвинтар є нашою історією, пам’яттю про наших предків та про наш біль. Україна поважає, береже та берегтиме пам’ять свого народу», – наголосив Максим Козицький.

Також, в межах заходів провели молебень за Україну та український народ у с. Явірник Руський.

 

Довідково

Щорічно як в Україні, так i у Польщі українці вшановують пам’ять про невинні жертви у селі Павлокомі поминальними службами. 13 травня 2006 року відбулося урочисте відкриття на греко-католицькому цвинтарі у центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села. У 2018 році меморіал було відреставровано.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*