Львові розпочався Ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи

У четвер, 10 листопада, у Львові, в Українському католицькому університеті, розпочався дводенний Ювілейний форум з нагоди 40-ліття Української Гельсінської групи та ІІ Кримський форум. На дисидентський Форум з’їдуться близько 100 колишніх політв’язнів із 16 країн світу. Зокрема, головною метою ІІ Кримського форуму є підтримка  кримськотатарського народу  у час окупації Криму.

Серед учасників заходу – представники України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Естонії, Ізраїлю, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, США, Франції, Чехії, Швеції, а також представники обласної влади та історики.

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський подякував дисидентам за великий внесок у розвиток прав людини і утвердження Української держави. “Якби не ваш вагомий внесок в утвердження прав і свобод, сьогодні українці могли б жити у зовсім іншій державі. Дуже важливо у час, коли ми знову відстоюємо нашу незалежність та самоутверджуємо власну національну ідентифікацію, продовжити ваші починання, – наголосив Ростислав Замлинський. – Наш ворог хоче знищити нас не лише фізично, а й ментально. Тому знання про ваші здобутки та їх цінність потрібно передавати із покоління в покоління. І також я хочу, щоб ви були впевнені в тому, що наступне покоління зробить все для розбудови нашої держави, яку ви виборювали”.

Серед почесних гостей заходу зокрема, колишній політв’язень, член-засновник УГГ, віце-ректор УКУ Мирослав Маринович, президент УКУ єпископ Борис Ґудзяк, колишній політв’язень, член УГГ Юрій Шухевич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова Українського інституту національної пам’яті (Київ) Володимир В’ятрович, та інші.

У перший день Форуму його учасники обговорюватимуть такі теми як “Українська Гельсінська група: погляд з перспективи історії та духовного досвіду”, зокрема, проаналізують феномен групи з національної перспективи, “Здобутки і втрати Гельсінського руху з перспективи правозахисників”, “Здобутки і втрати Гельсінського руху з перспективи світу”, під час яких феномен Гельсінського руху загалом аналізуватимуть здебільшого ті борці Руху опору, які представляють інші народи.

У другий день заходу йтиметься про “Проблеми деокупації, свободи і прав людини для Криму на тлі сучасних тенденцій у світі” за участі колишніх  політв’язнів та відомих дисидентів, а також про “Сучасну ситуацію в Криму: політичні та гуманітарні аспекти” і”Україну та світ крізь призму Криму”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*