Львівська ОДА звернулась до Міністерства культури України щодо вирішення питання з фінансуванням музеїв області

x_66377673

Обласна державна адміністрація звернулася з листом до Міністра культури України Євгена Нищука щодо проблеми забезпечення коштами, необхідними для належної охорони та оплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії музейних об’єктів загальнодержавного значення, які підпорядковані Міністерству культури України та фінансуються з Державного бюджету України, зокрема Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

У листі, зокрема, зазначено, що згідно зі статтею 13 Закону України «Про музеї і музейну справу» витрати на охорону музеїв відносяться до переліку захищених статей видатків загального фонду бюджету. Однак, впродовж останніх років, у зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету, витрати на охорону музеїв проводяться за рахунок власних доходів. Наприклад, Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького у 2013 році оплатила 3 млн. 800 тис.грн. за послуги охорони за рахунок коштів, отриманих  від надання платних послуг.

«Ці кошти вкрай необхідні для проведення першочергових робіт з реконструкції та реставрації історичних будівель, що є гордістю не тільки Львівщини, але й усієї України. Через відсутність коштів цей спадок нищиться та втрачається.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас у 2014 році вирішити питання забезпечення коштами видатків, необхідних для оплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії та забезпечення належної охорони музейних об`єктів загальнодержавного значення, що знаходяться на території Львівської області», – йдеться в листі.

Довідка:

Згадана галерея на сьогодні є однією з найбагатших музеїв України, збірка якої налічує понад 62 тисячі творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів.

До складу галереї входять 16 музейних комплексів, окремих невеликих музеїв, в тому числі музей “Львівська барокова скульптура XVІІІ ст. творчість І.Г. Пінзеля”, музей-заповідник “Олеський замок”, музей-заповідник “Золочівський замок”,  музей-заповідник “Підгорецький замок”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*