Львівська ОДА скерувала експертні пропозиції щодо змін до Закону “Про туризм”

Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації скерувало пропозиції від експертного середовища регіону щодо змін до проекту Закону України “Про туризм”.

Заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський зауважив, що робота зі збору пропозицій тривала довгий час.

“Зокрема, це питання піднімали під час стратегічної сесії. Нам важливо почути думку туристичного бізнесу і науковців, адже основною метою законопроекту є створення правового підґрунтя для сталого розвитку туризму”, – зауважив заступник начальника управління.

Пропозиції надіслано підкомітету Верховної Ради з питань туризму та курортів, а також Державному агентству розвитку туризму. Їх до законопроекту від Львівщини вносили експерти – науковці, представники туристичних операторів та громадських організацій.

Відтак, у проекті закону наразі запропоновано, щоб для реєстрації новоствореному туроператору потрібне було мінімальне фінансове забезпечення у розмірі 50 000 євро. Натомість, експерти пропонують зменшити цю суму, адже у зв’язку з пандемією чимало туроператорів припинили свою діяльність і не оновлюють банківські гарантії через брак коштів.

З іншого боку, на думку експертів, дуже важливо, щоб в Україні туристичний супровід забезпечували не іноземні, а саме українські гіди й екскурсоводи.

Серед інших важливих пропозицій – забезпечення доступності туристичних об’єктів та послуг, підготовка фахівців туристичної сфери до надання якісних послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Олександр Волошинський, голова ГО “Товариство “Зелений хрест”, який вносив пропозиції на цю тему, зауважив що функцію аудиту запропоновано покласти на виконавчі органи місцевого самоврядування.

Перелік термінів у законі запропоновано доповнити такими як: «сільська садиба», «молодіжний туризм», «дитячий туризм», «екскурсійне бюро».

Голова обласного Центру сільського зеленого туризму, старший викладач кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Зінько акцентує на потребі розмежування понять «сільський» і «аграрний» туризм.

“Потрібно зазначити у Законі, що «аграрний» туризм є складником «сільського», – каже науковець. – Важливо, щоб наша класифікація не суперечила, а відповідала визначенням Всесвітньої туристичної організації”.

Законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про туризм” та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму” ініціювала група із 11 народних депутатів на чолі з Дмитром Нальотовим, головою підкомітету з питань туризму та курортів Верховної Ради України. Він був зареєстрований 29 вересня. Наразі профільний комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував затвердити законопроект у першому читанні.

Долучитись до надання пропозицій, рекомендацій у форматі правок до тексту Закону від асоціацій, спільнот та експертів галузі можна й надалі за посиланням.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*