Львівська ОДА лобіюватиме питання підтримки профтехосвіти з державного бюджету

Фінансування закладів професійно-технічної освіти у 2016 можуть перекласти на місцеві бюджети. Загальна сума, яка необхідна на утримання закладів з підготовки робітничих кадрів Львівщини, за попередніми розрахунками становить 570 мільйонів гривень. Про це йшлося під час наради голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з керівниками міст обласного підпорядкування у п’ятницю, 25 грудня.

“Фінансування профтехосвітніх закладів стане суттєвим тягарем для бюджетів міст обласного значення, особливо тих, де доходи не є великими, – зауважив Олег Синютка. – Однак хочу наголосити, що не можна їх закривати. Вони потрібні задля збереження підготовки робітничих кадрів”.

Очільник області також повідомив, що у січні відбудеться зустріч з народними депутатами від Львівщини, на якій обов’язково розглядатиметься питання щодо виділення окремої субвенції з держбуджету для фінансування профтехосвіти.

“Ви повинні ретельно порахувати свої видатки на ті навчальні заклади, які розташовані на території населених пунктів і проаналізувати можливість їх фінансування, – наголосив Олег Синютка, звертаючись до мерів міст. – Зі свого боку обіцяю, що спільно із народними обранцями ми лобіюватимемо питання отримання з держбюджету субвенції на підготовку робітничих кадрів”.

До речі, передбачається, що 33 заклади профтехосвіти мають фінансуватися з місцевих бюджетів. Зокрема, у Львові існує 20 навчальних закладів, які готують робітничі кадри. Для фінансування яких необхідно виділити приблизно 227 млн грн. У Стрию є 4 профтехосвітні установи – місто змушено віднайти 52 млн грн для їх функціонування. У Самборі, Червонограді, Новому Роздолі й Дрогобичі по дві навчальні установи профтехосвіти, а у Бориславі – одна.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*