Львівська область – лідер серед регіонів України за кількістю та вартістю проектів міжнародної технічної допомоги

На конференції «Сучасні інструменти прогнозування та розвитку: досвід та перспективи впровадження в Україні», яка відбулася 12 лютого в Києві, директор департаменту взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями та залучення міжнародної технічної допомоги Мінекономрозвитку Маркіян Дацишин представив результати залучення коштів міжнародної технічної допомоги в розрізі регіонів України у 2014 році.

За його словами, загальна вартість проектів міжнародної технічної допомоги, що працювали в Україні у 2014 році, складає 3 млрд. доларів США. У Львівській області у 2014 році реалізовувалось 54 проекти міжнародної технічної допомоги, загальна вартість проектів склала 62 млн. доларів США. Це – кращий показник серед областей України.

Маркіян Дацишин наголосив на тому, що залучення коштів міжнародної технічної допомоги на сьогодні є вагомим ресурсом для місцевої влади, враховуючи обмеженість бюджетного фінансування та складнощі із залученням інвестицій.

Довідка:

Міжнародна технічна допомога надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя країнами-донорами та міжнародними організаціями.

В рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 15 країнами, Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями.

Найбільшими донорами для України були та залишаються Сполучені Штати Америки та Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР.

Серед основних напрямів надання технічної допомоги:

  • Підвищення рівня ядерної та радіаційної безпеки, захист держави та громадян.
  • Перетворення об’єкта Укриття на екологічно безпечну систему та охорона навколишнього середовища.
  • Удосконалення регуляторної політики, поліпшення інвестиційного клімату, розвиток підприємництва та конкуренції на внутрішньому ринку.
  • Розвиток фінансового ринку та банківського сектору .
  • Розвиток сільськогосподарського сектору.
  • Охорона здоров’я та соціальний захист населення.
  • Розвиток освіти, науки, культури та туризму.
  • Модернізація муніципальної інфраструктури та транспорту.
  • Розвиток громадянського суспільства, місцевого самоврядування, забезпечення верховенства права, боротьба з корупцією, підтримка ЗМІ, регіональний розвиток.

 

 

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*