Львівська академічна гімназія святкує 325-річчя

Сьогодні, 8 травня, 235-річчя святкує Львівська академічна гімназія. З цієї нагоди у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулися урочистості.

Зі святом присутніх привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

“Кожен випускник гімназії – це непересічна особистість. Це – людина, яка витворила у своєму житті неймовірні речі. І це виходить з єдиного, доброго і хорошого коріння. Уе люди, які мають твердий стержень і переконання, що саме тут, в нашій Україні, можна творити добре і заможне життя. Кожен випускник гімназії крок за кроком творить нашу Українську державу.  І за це я хочу від щирого серця подякувати педагогічному колективу”, – зазначив Олег Синютка.

Відтак, за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особлистий внесок у розвиток освіти та з нагоди 235-річчя Львівської академічної гімназії кращих педагогів відзначили Почесними грамотами Львівської облдержадміністрації.

Окрім того, оголосили Подяку Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана директорові Львівської академічної гімназії Ларисі Юхман.

Довідково: 

Академічна гімназія – навчальний заклад у Львові, найдавніша гімназія в Україні. Заснована 24.10.1784 за розпорядженням австрійського імператора Йосифа II. Заклад створено як частину Львівського університету.

Славну сторінку в історію Української академічної гімназії вписали такі відомі вчені зі світовим іменем, як: Іван Крип’якевич, Володимир Радзикевич, Юрій Рудницький, Іван Раковський та цілий ряд інших видатних осіб, які своєю працею створили еталон української гімназійної школи. Які імена дітей гімназії різних часів?! – це і діти Франка, це Осип Маковей і Сильвестр Яричевський, Вахнянин і Боберський, Василь Щурат, Тарас Чупринка – генерал УПА Роман Шухевич, – усі вони випускники чи професори Львівської академічної.

Гімназія і надалі є своєрідним флагманом і форпостом національного шкільництва, патріотизму. Львівська академічна гімназія залишається кузнею національного духу і сили.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*