Львівщина вшановує пам‘ять українського оперного співака та Героя України Василя Сліпака

29 червня 2016 року  Василь Сліпак, український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на Сході України (позивний «Міф») загинув у бою від кулі ворожого снайпера. 

Сьогодні, у день 4-ї річниці від дня смерті, квіти до могили героя поклала заступниця директора департаменту з питань, культури, національностей та релігій  Львівської ОДА Тетяна Плугатор.

«Сьогодні ми вшановуємо пам‘ять Героя, голос якого сьогодні міг би звучати на найкращих сценах світу. Василь Сліпак двічі відмовлявся від пропозиції отримати французьке громадянство, бо завжди вважав себе українцем. Він був талановитим та успішним співаком, визнаним у світі, та доля України ніколи не була йому байдужа.  Це величезна втрата для України, але ми мусимо пам‘ятати,що нація, яка має таких героїв ніколи не буде поборена!» – зазначила Тетяна Плугатор.

Довідково:

На час російсько-української війни Василь Сліпак майже двадцять років жив у Франції та мав успішну кар’єру. Розпочалася вона з львівської хорової капели “Дударик”, куди  Василь потрапив у дев’ять років. Потім був Львівський державний музичний інститут, потім Гран-прі й Гран-прі глядацьких симпатій на Міжнародному конкурсі ораторії і пісні «Гран-Прі France Telecom» у Франції. 1996-го його запрошують в Паризьку національну оперу солістом.

На початок Революції Гідності мав контракт в опері, тому не міг прилетіти до Києва, але очолив волонтерський рух у Франції. Організовуючи акції підтримки Євромайдану, збираючи кошти та відправляючи гуманітарні вантажі. Разом з друзями-співаками створив організацію «Оперні співаки для дітей».

Тричі їздив у зону АТО, у складі ДУК-ПС воював у районі Пісків, Донецького аеропорту, Авдіївки, був поранений. 18 червня 2016-го привіз на Луганщину добровольцям зібрану допомогу і залишився.

Василь Сліпак став першим бійцем-добровольцем, який отримав зірку Героя України, не будучи в лавах Збройних Сил України. Також його посмертно було нагороджено  орденом  «За мужність» І ст.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*