Львівщина відзначить Свято Героїв

Цієї неділі, 24 травня, на Львівщині відбудуться урочистості зі вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань.

Зокрема, у Львові Свято Героїв розпочнеться об 11:00 із покладання квітів до пам’ятника головному командирові УПА генерал-хорунжому Романові Шухевичу у Білогорщі. Звідси візьме старт щорічна естафета студентів Львівського державного університету фізичної культури, присвячена пам’яті героїв національно-визвольної боротьби.

О 12:00 за участі представників влади і громадськості відбудеться покладання квітів до пам’ятника Степанові Бандері та відбудеться урочисте віче. Опісля учасники урочистостей вирушать урочистим маршем від вулиці Степана Бандери до проспекту Свободи, зупиняючись та покладаючи квіти до пам’ятних дощок, присвячених видатним діячам боротьби за незалежність України.

Також о 12:00 з нагоди свята заплановані заходи на Личаківському кладовищі, де за участі представників молодіжного руху та студентства Львівщини відбудеться вшанування новітніх Героїв України.

Молодь зустріне учасників естафети та вшанує учасників національно-визвольного руху, духовенства, дисидентів, митців, Героїв Небесної сотні, а також загиблих воїнів учасників АТО, поклавши квіти та лампадки на їх могили.

Опісля учасники заходу урочистою ходою вирушать до проспекту Свободи, де долучаться до маршу представників ветеранських і патріотичних громадських організацій.

Завершаться урочистості проходженням колон громадських організацій проспектом Свободи та спільним виконанням Державного Гімну України.

Довідка

Свято Героїв встановили рішенням Збору ОУН (1941 рік) у пам’ять про відважних борців за волю України, які загинули у травні – Миколи Міхновського (загинув 3 травня 1924 року), Головного отамана УНР Симона Петлюри (загинув 25 травня 1926 року), полковника Євгена Коновальця (загинув 23 травня 1938 року).

У Львівській області вшановують пам’ять героїв національно-визвольних змагань щорічно у четверту неділю травня.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*