Львівщина відзначила Свято Героїв

День Героя Льв_в 6091 

У неділю, 26 травня, у м.Львові відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Свята Героїв.

Розпочалися урочистості із покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. Опісля учасники заходу переїхали до Білогорщі де поклали квіти головному командирові УПА генерал-хорунжому Романові Шухевичу та проведено громадське віче.

Біля пам’ятника Р. Шухевичу також відбулося урочисте запалення Вогню Героїв та старт естафети за участю студентів Львівського державного університету фізичної культури.

З нагоди Свята Героїв відбулось відкриття відновленої пам’ятної таблиці, за сприяння голови облдержадміністрації Віктора Шемчука, на честь головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича. На завершення заходів в селі Білогорща, всі учасники заходу та гості відвідали Меморіальний музей Романа Шухевича.

Заходи з відзначення Свята продовжились біля пам’ятника Степану Бандері, де відбулося покладання квітів та громадське віче. Опісля учасники урочистостей сформували колону та рушили урочистим маршем від вул. С.Бандери по вул. Коперника до просп. Свободи, зупиняючись та покладаючи квіти до пам’ятних дошок, присвячених видатним діячам боротьби за незалежність України.

Завершення урочистостей відбулося на проспекті Свободи, де урочистим маршем пройшли колони громадських організацій, учнівської молоді, ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та курсантів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Участь у заходах з нагоди відзначення Свята Героїв взяла директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ірина Романів.

Довідка:

Свято Героїв – встановлене рішенням Збору ОУН (1941р.) в пам’ять про відважних борців за волю України, які загинули у травні – Миколи Міхновського (загинув 3 травня 1924 року), Головного отамана УНР Симона Петлюри (загинув 25 травня 1926 року), полковника Євгена Коновальця (загинув 23 травня 1938 року).

Відповідно до рішення Львівської обласної ради  від 4 травня 1999 року № 144 «Про відзначення Свята Героїв» зі змінами внесеними рішенням від 15 травня 2012 року № 497 щорічно у четверту неділю травня у Львівській області вшановують пам’ять героїв національно-визвольних змагань.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*