“Львівщина – одна з трьох областей, яка найбільш активно долучається до реформи”, – голова НЗСУ Олег Петренко

34 заклади у Львівській області уже уклали угоди із Національною службою здоров’я України. Це 26 комунальних закладів, 3 приватні та 5 фізичних осіб.

Про це під час брифінгу повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

“Львівщина – одна з трьох областей, яка найбільш активно долучається до реформи. Більше ніж 1, 2 млн мешканців уклали декларації в області. Львівщина активно включилась до укладення договорів з НЗСУ. У другій хвилі 34 заклади стали партнерами з НЗСУ і у них працюють лікарі, які з 1 жовтня можуть розраховувати на гідний дохід, а пацієнти на нову якість сервісу та обслуговування. Це 26 комунальних закладів, 3 приватні та 5 фізичних осіб”, – зазначив Олег Петренко.

Олег Петренко зазначив, що пацієнти вільно можуть обирати лікаря як у приватному закладі, так і у комунальному.

“Держава не обмежує можливість пацієнтом обрати лікаря як у державному закладі, так і у приватному. Це поштовх у медицині, бо зараз будь-який лікар чи заклад, який підписує з нами договір може розраховувати на отримання доходу від НЗСУ. На Львівщині хороші показники, бо тут є тендем, активне оснащення закладів комп’ютерною технікою, доступ до Інтернету, співпраця з владою”, – наголосив Олег Петренко.

Також голова НЗСУ зазначив, що нова класифікація ICPC-2 у сфері сімейної медицини та загальної практики передбачає впровадження електронного документообігу у системі первинної допомоги.

“Україна може зробити ривок у цифрове майбутнє. Ми сподіваємось, що з наступного року кожен сімейний лікар, який зараз укладає декларацію за допомогою комп’ютера  буде описувати свою взаємодію  з пацієнтом за допомогою спеціальної класифікації ICPC-2. Ми хочемо бачити в Україні безпаперовий документообіг у системі охорони здоров’я. Перші кроки показують, що Україна за півтори–два роки може мати повністю електронний документообіг”,  –  підкреслив Олег Петренко

В.о. міністра охорони здоров’я  Уляна Супрун зазначила, що під час переходу на електронний документообіг, персональні дані пацієнта будуть захищені.

“Електронна картка чи історія належатиме пацієнту, він тоді надає право доступу до інформації лікарю. НЗСУ матиме доступ до того, що потрібно, щоб слідкувати за оплатою та якістю надання послуг. Міністерство не матиме доступу до персональної даних пацієнта, лише до статистики. Електронна система почала розвиватись,  наступний крок – це електронні рецепти, лікарняні, довідки”, – додала Уляна Супрун.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*