Львівщина – лідер за кількістю виданих кредитів на енергозбереження

Львівщина є найактивнішою серед областей із реалізації Державної програми енергоефективності. Показник кількості виданих кредитів для населення на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів тут в 4 рази вищий ніж в середньому по Україні.

Про це розповів перший заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексій Корчміт на відкритті VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики 10 листопада у Києві. Паралельно із форумом також розпочала роботу й VIII Міжнародна спеціалізована виставка “Енергоефективність. Відновлювана енергетика – 2015”.

Механізм державної фінансової підтримки населення у впровадженні енергозберігаючих заходів започатковано ще у жовтні 2014 року та заплановано його продовження і на 2016 рік. Відповідно до держпрограми фізичні особи та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) мають змогу отримати позики з відшкодуванням від 20% до 70%.

Позитивним досвідом реалізації енергоощадних заходів з учасниками Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму поділився й директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської ОДА Василь Лозинський. “В області, окрім Державної програми енергоефективності, з 2006 року діє Програма енергозбереження для населення Львівщини, – розповів він. – Зокрема, відбувається відшкодування 15-20% річних від відсоткової ставки за кредитами, які отримали мешканці на здійснення енергоощадних заходів”.

За його словами, лише за січень-жовтень 2015 року пільговими кредитами на впровадження енергоощадних заходів скористалось 3 437 мешканців області, якими залучено 69,9 млн грн кредитних ресурсів. З обласного бюджету вже відшкодовано понад 2 млн грн. Окрім цього, у зв’язку із збільшенням попиту на пільгове кредитування, з обласного бюджету на 2015 рік додатково виділено 3,9 млн грн.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*