Львівщина готова до реформування вторинного та третинного рівнів медичних послуг, – Василь Лозинський

У Львівській області понад 95 % спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. З них у електронній системі охорони здоров’я  (ЕСОЗ) зареєстровано близько 95 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – понад 97 % медзакладів.

Про це сьогодні йшлося під час брифінгу у Львівській ОДА.

До контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові 83,5 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Львівській області.

«Ті, хто буде готовий до змін і до роботи в нових умовах, ті будуть затребувані та конкурентоспроможні. Конкуренція за пацієнта буде шалена. Ми – місцева влада – чітко розуміємо свої обов’язки та відповідальність. Докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Львівській області у повному обсязі», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта.

«Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги», – наголосила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

«Перший рік медичної реформи дав упевненість, що зміни, які відбуваються — незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам.  У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини», – акцентувала директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

«Зараз більшість закладів уже готові до контрактування. В питаннях мереживих та опорних лікарень, департамент організує виїзні наради по територіях і напрацьює механізми по кожному індивідуальному випадку», – розповів т.в.о. директор департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Мешканців Львівщини також закликають повідомляти про хід реформи чи якісь труднощі на безкоштовний номер контакт-центру 1677. Це дасть змогу на центральному рівні розуміти як триває процес на місцях та вносити у нього корективи.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*