Лімнянській школі – 200 років

У неділю, 11 листопада, відбулося відзначення 200 років з часу відкриття (заснування) в селі Лімна першої школи на теренах тодішнього Турчанського повіту. Це стало важливим чинником духовного й суспільного життя, показником його зрілості в плані освіченості населення. В даному заході взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Лабецький, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Яворський, начальник районного відділу освіти райдержадміністрації Оксана Манюх, голова світового Товариства «Бойківщина XXI ст.» Петро Косачевич та помічник народного депутата України Андрія Лопушанського Ірина Кіра, вихідці села Лімна та гості району.

Першими такими селами, в яких були відкриті школи у 1817 році в Західній Бойківщині – село Бабино у Самбірському повіті, село Стрільбичі в Старосамбірському повіті, села Дережів і Пруси у Дрогобицькому повіті і село Лімна в Турчанському повіті. Школа за час перебування в статусі середньої досягла значних успіхів у навчанні та вихованні своїх вихованців. Окремі з них після закінчення вищих навчальних закладів стали висококваліфікованими фахівцями у різних сферах – педагогами, лікарями, інженерами, журналістами, науковцями, державними і громадським діячами.

У минулому році, силами батьків та громадськості села, було створено два кабінети, присвячені Роману Мотичаку та отцю Василю Поточняку, які можуть конкурувати на обласному чи Всеукраїнському рівні у справі патріотичного та морально-духовного виховання учнівської молоді.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*