Круглий стіл та виставка: у Львівській ОДА відзначили 100-річчя дипломатичної служби в Україні

7 грудня у Львівській обласній державній адміністрації  у межах відзначення 100-ї річниці української дипломатичної служби в Україні та за її межами відбувся круглий стіл та виставка “Сучасна українська дипломатична служба: шлях тривалістю 100 років”.

“Сторіччя української дипломатії як і століття нашої національної революції та утвердження сучасної держави мають відзначатися яскраво, мають використовуватися всі сучасні можливості взаємовигідного співробітництва, підкріплені традиційними історичними, культурними і політичними засобами із врахуванням реалій сучасної доби. Поважаючи самих себе, ми допоможемо світу поважати нас. Вітаю Вас із цією вагомою датою в українській дипломатії і хочу від щирого серця на наступні сто років побажати абсолютних звершень”, – зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Сторіччя української дипломатичної служби – не лише важлива віха нашої інституційної історії, але й привід для роздумів про зв’язок засадничих принципів модерної української дипломатії з основами національної дипломатії, закладеними нашими попередниками.

У межах відзначення у холі Львівської облдержадміністрації презентували виставку архівних документів «Українська дипломатія 1917–1924 рр.: зародження національних традицій», присвячену століттю створення зовнішньополітичного відомства Української Народної Республіки – Генерального секретарства міжнародних справ.

Виставка презентує документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, інших українських та закордонних архівів та колекцій.

“Цей ювілей є дуже знаковим. Та виставка, яку ми сьогодні мали можливість оглянути, дає нам підгрунтя для дуже важливих роздумів. Це не лише архівні матеріали, але й спогади про тих людей, які творили зовнішньополітичну та консульську службу. Це також і шанс усвідомити сьогоднішні реалії з точки зору історичного досвіду Міністерства закордонних справ України того часу”, – наголосив представник МЗС України у Львові  В’ячеслав Войнаровський.

Зазначимо, що організаторами виставки та її експонування у Львові стали Міністерство закордонних справ України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Львівська обласна державна адміністрація, Закарпатська обласна державна адміністрація та Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*