Кожен постраждалий має право на допомогу: у Львові напрацювали ініціативи для формування держполітики щодо протидії торгівлі людьми

Контрабанда людей з метою сексуальної та трудової експлуатації є серйозною проблемою в Україні. При цьому кількість розкриття таких злочинів та покарання винних залишається на низькому рівні. Для того, аби окреслити актуальні питання протидії торгівлі людьми, в тому числі, в умовах поширення пандемії COVID-19, а також напрацювання шляхів їх вирішення, у Львові відбувся захід «Протидія торгівлі людьми: питання, які потребують адвокації».

Захід ініційовано громадською правозахисною організацією «Ла Страда – Україна». До його роботи долучились суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Львівській області, зокрема представники департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей облдержадміністрації, Львівського обласного центру соціальних служб, Львівського обласного центру зайнятості, Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ НП у Львівській області, ГО «Центр «Жіночі перспективи», БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» та Львівського державного університету внутрішніх справ.

«Тема протидії торгівлі людьми сьогодні є дуже актуальною, тому що, з одного боку, зменшився міграційний потік за кордон в умовах пандемії COVID-19, а з іншого, у зв’язку з тим, що ми є прикордонною областю, ми чітко розуміємо, що як тільки карантинні заходи послаблять і будуть відкриті кордони, мешканці нашої області скористаються нагодою виїхати на роботу за кордон, у легальний спосіб, чи не зовсім. І це через те, що багато людей в часі карантину залишились без роботи, і вони розглядатимуть будь-які можливості працевлаштування в Україні і не тільки, якщо це, з огляду на їх інформацію, приноситиме їм якийсь фінансовий ресурс», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Напрацьовані результати та рекомендації будуть узагальнені ГО «Ла Страда – Україна» та стануть важливими для формування державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. 35 осіб з Львівщини вже отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 – жінки, 22 – чоловіки, 3 – діти (2 дівчат, 1 хлопчик).

Загалом в Україні Міністерством соціальної політики України статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 1003 особам. Основними країнами призначення (експлуатації) є Російська Федерація, Україна, Польща, Туреччина. Найчастіше постраждалі особи піддавались трудовій та сексуальній експлуатації.

Кожен постраждалий має право на допомогу.

Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, а також телефонуйте за вказаними телефонами:

5270 800 505 501 – Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

112 – гаряча лінія Львівської області;

(032) 255 47 96 – відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА.

Також для пошуку контактної інформації про суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області, пропонуємо скористатись дорожньою мапою щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми, за посиланням. Мапу створено на замовлення ГО «Центр «Жіночі перспективи» в рамках Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*