Конфліктна подія на території Явірської ГЕС

Изображение 091Сьогодні на Турківщині відбувся мітинг на території Явірської ГЕС, щодо  незадовільної роботи, що унеможливлює доступ рибних біоресурсів до місць нерестилищ у верхів’ях річки Стрий та її притоках.

При введенні в експлуатацію Явірської ГЕС  присутні порушення, а саме – відсутність рибопрохідних пристроїв, що унеможливлює доступ рибних біоресурсів до місць нерестилищ.

Изображение 071Враховуючи вищевказане даний факт є порушенням вимог чинного законодавства, а саме ст.. 34, 39 Закону України «Про тваринний світ», ст.. 68, 97 Водного кодексу України, ст.. 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону рибних біоресурсів» рибалки вимагали від керівництва Явірсько ГЕС припинити роботу та відкрити щити для пропуску риби на нерест та в подальшому утримати щити в піднятому стані до 10 червня.

До мітенгувальників вийшов майстер Явірської ГЕС, де розповів що вони працюють згідно схеми взаємодії з обласним водним ресурсом.

З мітенгувальниками також зустрівся перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Петренко. В телефонній розмові з директором ТзОВ «Енергоінвест» досягнено домовленість про  скид води з водосховища Явірської ГЕС, що забезпечить прохід риби на нерест, та домовлено про зустріч директора з громадськістю, яка орієнтовно відбудеться  11-15 травня.

 

Відео матеріал: http://www.youtube.com/watch?v=lZd8tPiZrL8

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*