Комісії з питань захисту прав дитини РДА та міськвиконкомів повинні стати дієвим інструментом захисту права дитини на конкретній території – Юрій Павленко

CGA90454____3 копияНа переконання Уповноваженого Президента України з прав дитини, місцеві органи влади мають приділяти належну увагу діяльності Комісії з питань захисту прав дитини, яка діє при районних державних адміністраціях та міськвиконкомах.

«Відповідно до поставлених завдань, Комісія з питань захисту прав дитини створена в кожному регіоні, в кожній адміністративно-територіальній одиниці і на сьогодні є дорадчим органом при кожній райдержадміністрації та міськвиконкомі, який розглядає спірні питання по справах конкретних дітей», – сказав Юрій Павленко.

«Від того, як працює Комісія, залежить рівень захищеності кожної дитини, яка проживає на цій території», – підкреслив Ю.Павленко, адже засідання Комісії є способом міжвідомчого об’єднання зусиль членів діючої влади навколо ідеї вирішення проблем дитини.

Як сказав Ю.Павленко, чиновники мають об’єднуватися задля вирішення проблем конкретної дитини, а не дитина повинна шукати чиновників. «На наше переконання, Комісія може вирішити всі проблеми конкретної дитини, тому що в райдержадміністрації, міськвиконкому є всі можливості для цього. Проблеми у дитини виникають там, де вона живе, там вони і мають бути вирішені», – резюмував Уповноважений Президента з прав дитини.

«Водночас, наш аналіз показує, що часто комісії приймають рішення не захисту прав дитини, а порушення прав дитини, на догоду дорослим, або просто формально підходять до вирішення питання», – підкреслив Ю.Павленко.

У зв’язку з цим, Уповноважений Президента з прав дитини звернувся до Міністерства соціальної політики з проханням посилити методичне забезпечення діяльності комісії та до голів обласних, районних державних адміністрацій – не допускати формалізації рішень Комісії.

ДОВІДКА

Комісія з питань захисту прав дитини має право подавати пропозиції щодо вжиття заходів до посадових осіб у разі недотримання ними законодавства про захист прав дітей; утворювати робочі групи, залучати до них представників громадських організацій для підготовки пропозицій з питань, які розглядає Комісія; залучати до вирішення актуальних проблем дітей благодійні, громадські організації, суб’єктів підприємницької діяльності.
Комісію очолює голова районної держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради. Рішення Комісії формалізуються розпорядженням голови РДА.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*