Керівники області зустрілися з головою Європейського конгресу українців

16 грудня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та голова обласної ради Олександр Ганущин зустрілися з представником української меншини в угорському Парламенті, головою Європейського конгресу українців, першим заступником президента Світового конгресу українців Ярославою Хортяні. Сторони обговорили потенційні вектори співробітництва.

На початку зустрічі в контексті залучення інвестицій Ярослава Хортяні запевнила, що Угорщина готова інвестувати в аграрний сектор та інфраструктуру України.

Далі сторони торкнулися співпраці у галузі культури, зокрема проведення презентацій українського на теренах Європи та святкування 50-річчя Світового Конґресу Українців у Львові.

“Ми мусимо як держава допомагати співвітчизникам, які перебувають поза межами держави. Українці, що проживають не в Україні, мають бути лобістами своєї держави. Ми маємо демонструвати, що ми всі разом, що не залежно де ми є – ідентифікуємо себе українцями”, – наголосив Олег Синютка.

Крім того, обговорили напрямки транскордонного співробітництва на рівні парламентарів, урядовців, керівників регіонів України та Угорщини. Зокрема, участь високопосадовців у форумах, проведення спільного засідання транспортних парламентських комітетів двох держав та ін..

Говорячи про події на сході країни, Олександр Ганущин запропонував включити парламентарів Угорщини до складу делегації Львівщини, яка регулярно відвідує Луганську область, щоб вони на власні очі побачили що відбувається на сході України.

“Ми готуємо Європу до того, що рано чи пізно Україна буде в доброму значенні їх конкурентом, і європейці розуміють це. Крім того, ми доносимо меседж, що українські хлопці воюють зараз не тільки за себе, а й за Європу”, – розповіла голова Європейського конгресу українців.

Наостанок Ярослава Хортяні пообіцяла стати наполегливим лобістом озвучених під час зустрічі ідей.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*