КАРПАТСЬКИЙ НАУКОВО-ІННОВАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН РЕКОМЕНДУЄ

Після зимового спокою рослин, який проходив у нетипових погодних умовах виникає необхідність стимулювання активізації ростових процесів озимих, відновлення функціювання кореневої системи та підвищення стійкості до стрес-факторів.

Підхід до весняних підживлень диференціюється залежно від типу ґрунту, рівня елементів технології застосованих восени, біологічних особливостей сортів та фактичного стану культур на час відновлення весняної вегетації (ЧВВВ) рослин. Перше підживлення озимини, так зване регенераційне, важливе для формування майбутнього врожаю. Ефективний строк в наших умовах – період активного росту впродовж 10−15 днів після відновлення вегетації, коефіцієнт використання поживних речовин у цей час найбільший і сприяє відновленню та кращому розвитку надземної поверхні і кореневої системи.

Після відновлення вегетації підживлення озимих зернових слід розпочати із слабше розвинених посівів (початок кущіння, 3−4 листки), але з нормальною густотою рослин, не менше 350−400 шт./м2 з метою покращення їх розвитку. Для таких посівів необхідний “швидкий” азот у нітратній формі, що буде доступний вже на другий день після застосування. Тут найчастіше використовують аміачну селітру. Доза добрив залежно від сорту, рівня родючості ґрунту, агротехніки та інших умов може бути N45-60 (1,3−1,8 ц/га аміачної селітри, не більше 2 ц/га).

Завершувати його доцільно на площах з кращим розвитком рослин (3−5 і більше пагонів) і густотою (450−500 шт./м2), оскільки це сприяє формуванню більш продуктивних пагонів. Доза добрив N30-45 (0,9−1,3 ц/га аміачної селітри, до 1,5 ц/га). Однак, оптимальним рішенням буде так званий “довгий” азот у амідній та амонійній формі (карбамід та карбамідно-аміачна суміш (КАС).

Під озиме жито і ячмінь у першому підживленні достатньо внести N34 (1 ц аміачної селітри).

За умов пізнього відновлення вегетації перше азотне підживлення проводять на всіх площах незалежно від стану розвитку рослин.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*