Кампанія «Декларування -2017» триває

Інтерв’ю заступника начальника – начальника Турківського відділення Самбірської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській Марії Павлович

Нещодавно заступником начальника – начальником Турківського відділення Самбірської ОДПІ  ГУ ДФС у Львівській області Павлович Марією Іванівною було надано інтерв’ю представникам засобів масової інформації. Темою для спілкування стала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року.

Марія Іванівна, скажіть, що є декларуванням доходів та чому щорічна деклараційна кампанія є такою важливою?

Так, з 1 січня триває кампанія «Декларування-2017». До 3 травня цього року громадяни подають декларацію про майновий стан та доходи, отримані в минулому 2016 році, за місцем реєстрації.

Головною метою є ідеологія добровільності декларування доходів, взаєморозуміння та формування високої податкової культури населення. Адже від свідомості та чесності громадян сьогодні  залежить наше майбутнє завтра.

Разом з тим, для пересічного громадянина це виконання свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави, реалізація права громадян на податкову знижку.

Скажіть, а які саме категорії громадян зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи?

Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи у громадян виникає:

при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами; при отриманні іноземних доходів;

та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Згідно податкового законодавства, у які терміни та як громадяни можуть подати декларацію про майновий стан і доходи?

Кампанія декларування триває щорічно з 1 січня до 1 травня. Так, граничним терміном подання декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік є 03 травня 2017 року. Податкова декларація подається за місцем податкової реєстрації громадянина особисто платником податку, або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.

Власноруч декларацію про майновий стан і доходи до Турківського відділення Самбірської ОДПІ можна подати у Центрах обслуговування платників (м. Турка, пл..Ринок, 24). У разі виникнення будь-яких питань, кваліфіковане роз’яснення можна отримати від фахівців управління доходів і зборів з фізичних осіб за телефоном:   (0269)-32275.

В Центрах обслуговування платників створені сприятливі умови для виконання платниками громадянського обов’язку з декларування доходів. Кожен громадянин може отримати роз’яснення та допомогу при заповненні декларації. Інформація, яка цікавить широке коло платників з питань декларування розміщена на інформаційних стендах та у друкованій продукції (листівки, пам’ятки, буклети тощо). Бланки декларацій надаються громадянам безкоштовно.

Зараз багато говорять про розвиток електронних державних сервісів. Якими електронними сервісами  можливо скористатись під час кампанії декларування?

У рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в «Електронному кабінеті платника» функціонують такі електронні сервіси:

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді»

Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді.

Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно у розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаю увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді за посиланням.

«Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді»

Фізичні особи у відкритій частині «Електронного кабінету платника» можуть заповнити, зберегти та роздрукувати податкову декларацію про майновий стан і доходи , а у розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Нагадую, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації.

Матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року, розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС у банері «Декларування доходів громадян».

Що Ви хотіли б побажати наостанок нашій аудиторії?

Шановні громадяни! Не зволікайте із виконанням своїх конституційних обов’язків та подайте декларацію про майновий стан і доходи вчасно!

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*