Інклюзивний мистецький проект об’єднав “Піккардійську терцію” і 12 незрячих дітей

У виставковому залі ТЦ «Форум» учора відбулося відкриття  фотовиставки «Казка на білих лапах».

​«Казка на білих лапах» – це інклюзивний мистецький проект, унікальне явище в історії української культури, яке об’єднало на одній сцені «Піккардійську терцію» і 12 незрячих дітей віком 4 – 14 років з різних куточків України (Львів, Харків, Дніпро, Миколаїв, Рівне, Ів.-Франківськ, Тернопіль).

Частиною проєкту стала фотовиставка «Казка на білих лапах» львівського митця Ярослава Мончака, реалізована за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Створені відомим художником мистецькі картини доносять до відвідувачів увесь процес народження проекту «Казка на білих лапах», найяскравіші миті партнерства «Піккардійців» і незрячих дітей, розкішні сценічні костюми маленьких солістів.

Участь у відкритті взяли заступник голови ОДА Іван Собко та заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

«Незважаючи на цей складний рік, я бачу , що мистецька інклюзія – у фокусі суспільства. Цьогоріч у Львові було презентовано низку мистецьких проєктів для дітей з інклюзією. Серед них –  і чудовий музичний проєкт Соломії Чубай «Колискові для Олекси» і бейбі-вистава інклюзивного характеру, прем’єра якої відбулася нещодавно у Львівському театрі ляльок і ваш дивовижний проєкт «Казка на білих лапах». Дякую вам за, за те, що привертаєте увагу до якісної мистецької інклюзії, дякую за вашу працю і небайдужість. Такі ініціативи дуже важливі і цінні»,  – наголосив Іван Собко.

Довідково:
Цей різдвяний захід вперше презентований в Україні у січні 2020 р. Різдвяні концерти «Казка на білих лапах» відбулися у мм. Львів, Рівне, Житомир, Вінниця, Дніпро, Київ на сценах театрів і Жовтневого палацу; окремий концерт презентовано в Патріаршому соборі УГКЦ 20.01.2020 року за присутності Блаженнішого Святослава Шевчука.

Авторами та ініціаторами «Казки на білих лапах» виступили артист ВФ «Піккардійська терція», лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Ярослав Нудик (автор усіх різдвяних пісень концертної програми) і громадський діяч, керівник Ресурсного центру освітніх технологій НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко.

Дизайнерські сценічні костюми для незрячих дітей виготовила відома львівська модельєрка Івона Лобан.

Завдяки проєкту розпочато створення радіовистав за участі артистів вокальної формації і незрячих дітей, аудіювання книжок у ролях, підготовку нових форм роботи (візуальні вистави та ін.). Таким чином, інноваційний інклюзивний різдвяний проект «Казка на білих лапах», у якому маленькі незрячі діти виступали в ролі солістів іменитого гурту «Піккардійська терція», зумів об’єднати всю Україну, привернути увагу держави і громадян до якісної мистецької інклюзії, підняти вгору планку для майбутніх прихильників інклюзії в культурі, започаткувати довготривалі мистецькі інклюзивні практики.

Організатор проєкту – Оксана Потимко. Організатор фотовиставки і дизайн сценічних костюмів «Арт-студія Івони Лобан».  Фото – Ярослав Мончак.

Виставка триватиме до кінця року, вхід вільний. Адреса: вул. Під Дубом,7Б, третій поверх.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*