Інформація про Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

В Україні діє пілотний проект із впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для громадян з гіпертонічною недугою реалізується в рамках Соціальних Ініціатив Президента України.  Він стартував 1 червня, відповідно до постанови Кабінету Міністрів (№ 340 від 25 квітня 2012 року) “Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою”.

Доступна ціна на ліки стане запорукою не лише більш системного лікування хворих на гіпертонію, але й збільшення кількості тих пацієнтів, які приймають ефективні гіпотензивні препарати саме за рекомендацією лікаря. Це дозволить знизити смертність від ускладнень гіпертонічної хвороби, зокрема, інсульту.

В Україні зареєстровано понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують лише 14%, періодично приймають лікарські препарати 35%. Усі інші звертаються до них тільки для того, щоб угамувати біль. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн українців.

В Турківському районі зареєстровано   11477 осіб, з гіпертонічною хворобою.

За 2012 рік в нашому районі вперше виявлено  1410  хворих на артеріальну гіпертензію.

Високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, мозковий інсульт, а також на серцеву та ниркову недостатність, призводить до враження судин і очей. У людей з високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів — порушення мозкового кровообігу.

Саме тому держава закликає громадян не займатись самолікуванням, а відвідувати лікаря не лише для контролю власного стану здоров’я, а й для можливості заощадити на лікуванні.

 

В постанові Кабінету Міністрів України “Про проведення пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу” зокрема зазначено:

«Встановити на лікарські засоби, на які розповсюджується реалізація Пілотного проекту постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків оптово-відпускної ціни та торговельні (роздрібні) надбавки не вище ніж 25 відсотків закупівельної ціни»

Перелік міжнародних непатентованих назв (МНН), лікарських форм у вигляді таблеток та капсул на які розповсюджується реалізація пілотного проекту

МНН

№з/п  Код АТХ  українською                   МНН англійською мовою

мовою

 

І. Засоби, що діють на ренін – ангіотензинову систему

1      C09AA02       Еналаприл                     enalapril

2      C09AA03       Лізиноприл                    lisinopril

ІІ.  Блокатори бета – адренорецепторів

3      C07AB07       Бісопролол                     bisoprolol

4      C07AB02       Метопролол                   metoprolol

5      C07AB12        Небіволол                      nebivolol

IІІ.  Антагоністи кальцію

6      C08CA01       Амлодипін                      amlodipine

7      C08CA05        Ніфедипін                      nifedipine

 

Хворим на гіпертонічну хворобу, за наявністю показань, лікарські засоби, на які розповсюджується реалізація Пілотного проекту, виписуються лікарями за міжнародними непатентованими назвами на рецептурних бланках Форми 1.

За одержаним рецептом ліки хворому будуть відпущені в аптеках району з відповідними знижками.

 

Детальну інформацію про ліки, які відпускаються зі знижками (більше 250 найменувань) та  про ціни на них можна одержати на сайті :

 

http://www.pharma-center.kiev.ua/view/pilot_project_price

 

а також:

https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&ved=0CE4QFjAE&url=http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20130207_0.html&ei=kX1RUazGJKHx4QTl4oHABg&usg=AFQjCNEaIhXOW0F4MtxkDEXizs2RZnbU5Q&bvm=bv.44158598,d.bGE

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*