Громади Турківщини отримають один млн грн. інвестицій з Європейського Союзу та ООН

IMG_3011

Створення сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку місцевих громад – основна ціль впровадження Проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тому, за підтримки координатора проекту у Львівській області – Ірини Галайко, керівника Турківського ресурсного центру розвитку громад – Миколи Лила, Турківський район активно взяв старт роботи у третій фазі Проекту.
Перша зустріч з активом громад сіл Матків та Гусне відбулася 30 січня 2015 року.
На зустрічі було представлено фільм про досягнення громад учасників другої фази Проекту та1 обговорені результати, яких досягли громади – учасники Проекту ЄС/ПРООН «МРГ-ІІ» у Турківському районі.
Також Галайко І.Р ознайомила присутніх з основними напрямами Проекту:
– Охорона здоров’я – місцеві медичні заклади (обладнання, ремонт);
– Енергетика – заходи з енергозбереження, енергоефективні технології, використання альтернативних джерел енергії;
– Довкілля – утилізація сміття, водовідведення;
– Водопостачання – питна вода.
Першочерговим завданням цієї зустрічі було визначення території, на якій буде впроваджуватись проект ЄС/ПРООН/МРГ-ІІІ.
На території Мохнатської сільської ради обрано село Матків, а на території Верхньогусненської сільської ради – село Верхнє Гусне.
На наступних зустрічах, які відбулися 03 лютого 2015 року, з жителями громад Нижньотурівської сільської ради та смт Бориня було також підписано угоди про співробітництво з ООН та ЄС.
У разі успішної реалізації вищенаведених проектів у громадам Турківщини вдасться залучити 1 млн грн. інвестицій з Європейського Союзу та ООН.

План роботи ресурсного центру на лютий – березень 2015 р.

Провести навчання (управління ОГ та спільне планування у громаді) для активу (4-5 осіб від села) щодо створення організацій громад і проведення опитування серед мешканців села.
• Провести перші діалоги, де створити організації у громаді села матків та Верхнє Гусне, обрати керівництво ОГ, затвердити статут.
• Провести опитування мешканців і визначитись із пріоритетною проблемою – другий діалог (процедуру опитування розглянемо під час семінарів)
• Затвердити план розвитку громади (згідно опитування) і визначити пріоритетну проблему.
• Розпочати виготовлення ПКД для Матківського НВК та Верхньогусненського НВК, провести мобілізацію коштів громади на рахунки в банку.
• Підготуватись до наступних етапів: тренінг з підготовки мікропроектної пропозиції і подання до ЦО.

Голова Турківського ресурсного центру розвитку громад – Микола ЛИЛО.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*