Громади Львівщини обговорили з експертами проблемні моменти децентралізації

У понеділок, 12 жовтня, представники територіальних громад Львівської області поспілкувалися з експертами та розробниками адміністративно-територіальної реформи України щодо змін до Конституції у частині децентралізації влади. Один з розробників адміністративно-територіальної реформи Юрій Ганущак презентував представникам громадськості законопроект “Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади”.

“Систему адміністративно-територіального устрою складатимуть такі адміністративно-територіальні одиниці як громади, райони та регіони. Водночас громада буде первинною одиницею в адміністративно-територіальному поділі, – зазначив Юрій Ганущак. –  Щодо визначення центру громади, то важливою умовою буде те, чи є населеному пункті дитсадок, школа, станція швидкої допомоги. А також спостерігається цій території економічна активність, оскільки потрібно, щоб громада була фінансово стійка”.

Юрій Ганущак повідомив, що, відповідно до законопроекту, виконавчу владу в районах та областях здійснюватимуть префекти, які представлятимуть Президента та уряд. Ротація префектів відбуватиметься кожні 3 роки.

Представники громад активно долучалися до дискусії з експертами, зокрема щодо оподаткування, формування бюджетів відповідних територій та особливостей об’єднання громад.

Захід проводився програмою “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, яка впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Відділу демократії Агенства США з міжнародного розвитку в рамках співпраці із Верховною Радою України та Адміністрацією Президента України.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*