Голова Турківської  РДА Олександр Лабецький взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, яке провів Президент України Петро Порошенко  

da3cedad7b74

У вівторок, 24 жовтня, голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький взяв  участь у засіданні Ради регіонального розвитку.

Цей захід відбувся у місті Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка.

На засіданні Ради регіонального розвитку зібралося майже 2000 учасників з кожного регіону України. Серед питань, що розглядалися: це економічний розвиток, підтримка та розвиток бізнесу, медична та пенсійна реформи.

Окрім того, окрему увагу акцентували на розвитку сільської медицини та сільської інфраструктури. Також не оминули і тему децентралізації.

Із реформ, безумовно, однією з найголовніших і найрезультативніших є децентралізація. За три роки її впровадження власні доходи місцевих бюджетів зросли приблизно в два з половиною рази.

Очевидно, що істотно зростає суспільна вага голів громад і відповідних рад, а це потребує і дуже особливо відповідального ставлення селян до виборів органів місцевого самоврядування громад. В сільських радах потрібні добрі ґазди, здатні раціонально розпорядитися тими новими можливостями, які зараз дає їм децентралізація.

Також йшлося про реформи, а саме: восени була проголосована реформа освіти, завершено голосування судової реформи і кодексів, була проголосована пенсійна реформа. І зараз підвищено пенсії, відповідно зросте надходження до Пенсійного фонду, яке пов’язане з підвищенням мінімальної заробітної платні. Була проголосована на минулому тижні медична реформа. Проголосований ще один дуже важливий законопроект про сільську медицину, який точно називається – «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Реформа сільської медицина – пріоритет для держави. Ще не відомі всі деталі, бо закон пройшов перше читання, але Президент запевнив, що він обов’язково буде прийнятий і вступить в силу ще цього року. На цей рік передбачено 4 млрд. грн. на сільську медицину. І, що важливо, це гроші забрані з рахунків Януковича. В сільській амбулаторії буде обладнана лабораторія й відповідне обладнання для того, щоб людина зробила першочергові аналізи на місці в селі (кров, сечу і т. п.). Після цього ці експрес-аналізи по Інтернету будуть відправлені в районну або у випадку необхідності до обласної лікарні. Лікар в обласній лікарні, отримавши результати аналізів, зможе проконсультувати по skypе як самого хворого, так і місцевих лікарів.

Так само буде можливість в кожній амбулаторії здійснити кардіограму, обстеження УЗД й ряд інших медичних обстежень, щоб люди не їздили в район, а могли безпосередньо отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Також було заявлено про намір провести мережу Інтернет в кожен населений пункт й підключити всі школи й амбулаторії до Інтернету. Щоб жителі сільських територій мали доступ до всіх інформаційних ресурсів, як це мають зараз жителі міста. Це амбітний і дуже потрібний проект особливо для нашого гірського району.

Головами РДА було піднято питання щодо проблем з виділенням землі для учасників АТО, також представники аграрних районів вказали на корупційну складову в органах Держгеокадастру. Президент дав доручення, а в середу відбулося звільнення керівника Держгеокадастру України. Кожен кусок землі для учасників АТО будемо буквально вигризати, бо хлопці цього заслужили. Також Президент запевнив, що в найближчі місяці буде прийнятий закон, який передасть у розпорядження сільським радам землі за межами населених пунктів. Насправді – це дуже добрий крок в напрямку децентралізації.

Відновлення доріг цього року  стало загальнонаціональним проектом, хоча розпочалося ще в 2015 році з відомого експерименту, який задіяв ресурс місцевої влади, мобілізував ресурс центральної влади, Уряду і Прем’єр-міністра. Спільними зусиллями зроблено кардинальне зрушення в цьому напрямку. Дороги в Україні будуть будуватися, і відновлення дорожньої мережі буде символом України. Аж поки не буде приведемо в порядок мережу автомобільних магістралей, яка була абсолютно занедбана протягом останніх 20 років.

Дорога – символ руху вперед, а хороша дорога означає ще і рух в правильному напрямі.

«Наступного року буде продовжений масштабний ремонт доріг – буде виділено не менше 45 млрд.грн., що більше в півтора рази як в 2017 році. В планах – в найближчі 5-7 років відремонтувати всі дороги в Україні. І, бачучи темпи ремонти протягом 2016-2017рр. в нашому районі, вважаю це цілком реальною річчю. До речі добра новина для нас – в Львівській ОДА затвердили плани відремонтувати 3 дороги в області, 2 з яких знаходяться в нашому районі. Це дорога Турка-Східниця та дорога Тисовець-Сянки, яка з’єднає Турківський і Сколівський район. Вже виготовляється ПКД на ці дороги і найближчим часом будемо знати фірми-підрядники, які їх будуватимуть. Іншим дорогам також буде приділена увага, але ще раз хочу наголосити й чесно сказати – всі дороги ми не відремонтуємо одночасно, я маю бачення як протягом найближчих 2 років відновити всі колишні дороги, де було асфальтне покриття (хочу сказати, що це асфальтні дороги “хвалена” радянська влада будувала протягом майже 40-ка років, а ми хочемо протягом 2016-2020 рр. відновити їх і збудувати нові)» – зазначив голова райдержадміністрації Олександр Лабецький.

Особливу увагу районна влада буде  приділяти двом дорогам: Бориня-Боберка та Турка-Лопушанка, адже там заплановано будівництво прикордонних переходів.

22 жовтня 2017 року відбулася спільна  зустріч голови Верховної Ради України А.Парубія з Маршалком Польщі М.Кухцінським, після якої було сказано: «Ми поставили амбітну ціль – кардинально збільшити кількість переходів між Україною і Європейським Союзом. Після отримання безвізового режиму кількість українців, які мандрують і перетинають кордон, збільшилась. І тепер нам вкрай важливо забезпечити комфорт українських громадян, щоб вони не стояли в довгих чергах і для них не було проблемою перетинання кордону», – заявив Голова Верховної Ради і пояснив: «Тому ми домовились з Маршалком про визначення тих місць, які найбільше сьогодні потребують побудови нових переходів, і поетапно, виділяючи кошти з українського та польського бюджетів,  будувати нові переходи». Він повідомив, що планується відкрити пункти пропуску Боберка-Смольник та Лопушанка-Міхновець Турківського району.

У засіданні Ради регіонального розвитку головою обласної ради Олександром Ганущином була презентована Карпатська стратегія розвитку й вона отримала схвальні відгуки в Президента, Прем’єр-міністра і всіх присутніх. Надіємося, що вже наступного року це дасть змогу залучити додатковий вагомий ресурс у наш гірський район.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*